Zamknij
Menu
Kabała,  23/12/16

10 powodów by zająć się Kabałą

Wydaje mi się, że świąteczny czas jest idealny na rozpoczęcie zmian w życiu. To może być przełomowy moment. Warto więc zadać sobie pytanie o cel życia. Może ten artykuł pomoże w jego odnalezieniu i zechcesz zająć się Kabałą na poważnie.

10 powodów by zająć się Kabałą

 

korzenie

Poniższa lista, nie jest wycięta z żadnego podręcznika. Została stworzona na podstawie własnych doświadczeń. Jeśli myślisz o tym by zająć się Kabałą przemyśl dokładnie wszystko co tu jest napisane.

Zaczynamy:

 

1. Zgłupiejesz

Jeśli szukasz nowej wiedzy, dodatkowego hobby, którym mógłbyś się szczycić wśród znajomych – zapomnij. Znam wielu ludzi, którzy wychodzili z takiego założenia i po kilku miesiącach odpadli. Kabały nie można pojąć rozumem. Wchodząc na drogę Kabały doznaje człowiek szoku, bo okazuje się, że wszystko co do tej pory przeczytał jest totalnie bezużyteczne. Możliwe, że czytałeś/czytałaś Torę, a może nawet i sam Zohar, okaże się jednak, że nic nie kapujesz. Jesteś matołem, idiotą, któremu tylko wydaje się, że coś wie. Są cztery poziomy pszat, remez, drasz i sod. Kabała zajmuje się poziomem sod. Bez przewodnika nie ma nawet najmniejszej możliwości otrzeć się o pszat, dlatego jeśli uważasz się za mądrego, twój upadek będzie bardzo szybki i bolesny.


2. Całkiem możliwe, że zwariujesz

Pierwszy szok, to będzie uświadomienie sobie swojej własnej głupoty. Potem przyjdzie kolejny szok. Okaże się bowiem, że rzeczywistość wcale nie jest taka jak nam się do tej pory wydawała. To będzie coś w rodzaju rozdwojenia jaźni. Dlatego nie poleca się kabały osobom, które mają problemy psychiczne, też uzależnieni nie powinni tym zajmować się (chyba że są trzeźwi i leczą się). Idąc drogą Kabały, musisz mieć czysty umysł. Mimo, że głowa będzie tam wysoko, twoje nogi muszą być na ziemi. Weź pod uwagę, że nie jesteś czystą kartką i całe lata karmiono Cię różnego rodzaju bzdurami. Teraz będziesz musiał to wymazać, a tego nie da się zrobić do końca. Zawsze coś zostaje. Trzeba się naprawdę bardzo pilnować.

3. Będziesz tracić czas

Musisz poświęcić Kabale możliwie jak najwięcej czasu. Musi ona stać się twoim życiem. Dokładnie jak aktor wchodzi w swoją nową rolę całym sobą i żyje nią, tak i Kabałą musi być twoją nową rolą. Nowym życiem. Spotkania odbywają się codziennie i trwają ok 2 godzin. Do tego dochodzą jeszcze inne zadania. Rozpowszechnianie mądrości Kabały oraz samodzielna nauka poza spotkaniami. Nie dogonisz grupy bez poświęcenia na naukę wystarczająco dużo czasu. Jeśli naprawdę zechcesz, szybko zauważysz, że świat zewnętrzny przestanie Cię interesować i całe twoje życie ulegnie zmianie.

4. Zaczniesz inwestować

Pierwszy kwartał po przyjściu do grupy jest czasem aklimatyzacji. Czasem na podjęcie decyzji czy to jest dla Ciebie. Po tym czasie musisz podjąć decyzję: zostajesz lub odchodzisz. Jeśli zostajesz musisz zacząć płacić składki na utrzymanie serwerów i wszystkiego co tworzymy. Potem masz kolejne 3 miesiące i kolejną decyzję. Musisz zacząć płacić miesięczny maaser (maaser to dziesięcina, 10% miesięcznych zarobków). Jeśli to dla Ciebie za dużo, odchodzisz. Z resztą odejść możesz w każdej chwili. To nie sekta, że masz obowiązek być bo jak nie to… Składki i maaser to fundamenty, od których zaczynamy odkrywać nowe naczynie. Czyli nowego siebie. Kto nie potrafi w 1/10 zrezygnować ze swojego największego faraona, ze swojego największego bożka jakim są pieniądze, nie zrozumiałe mi czego szuka. Były w grupie sytuacje, że bezrobotny znalazł pracę, bo bardzo chciał maaserować. Jeśli masz już w tym miejscu przygotowane jakieś wytłumaczenie, no to sorry, to tylko tłumaczenie ego.

5. Będziesz mieć więcej obowiązków

Wszystkie zadania przydziela Cymes. Jeśli zastosujesz się, do wskazówek i będziesz stale się uczyć, bardzo szybko dogonisz grupę i Cymes przydzieli Ci jakieś fajne zadanie. Może to być jakaś pomoc w sprawach technicznych lub robienie tłumaczeń jeśli znasz języki obce. Będziesz musiał/musiała rozpowszechniać. To bezwzględny obowiązek każdego, kto poważnie myśli o Kabale. Tych nowych zadań może być stale coraz więcej, więc trzeba się będzie bardzo dobrze zorganizować. Tutaj nie ma bezrobocia.

6. Będziesz egzaminowany

Egzaminowanie polega na tym, że mnożyć będą się przeszkody. Ciągle coś lub ktoś będzie Ci przeszkadzać. Mogą to być nawet przeszkody od osób najbliższych. Wszystko to by sprawdzić ważność celu. Będę to powtarzać do znudzenia. Kabała ma być twoim życiem, a nie jakimś dodatkiem do życia. Inaczej to nie ma sensu. Z doświadczenia wiem, że kiedy przychodzi jakieś Force majeure – siła wyższa, decydująca o wszystkim jest ważność celu. Jeśli jest wystarczająco duża, nie ma problemu z dotarciem na spotkanie na czas, nie ma problemu z wykonaniem powierzonego zadania itd. Bo my stale musimy udowadniać, że nam to ważne, zwłaszcza kiedy podnosimy się, kiedy podnosimy świadomość.

7. Odkryjesz smak cierpienia

Ten punkt powiązany jest z poprzednim. Będą przeszkody i upadki. Im dalej tym ciężej, dlatego kto szuka w Kabale polepszenia swojego losu, lepiej niech w ogóle o Kabale nie myśli. Od Kabały nie robi się lepiej. Kabała to posłannictwo i nie ma możliwości być Jehudi bez cierpienia. Bez cierpienia nie ma możliwości przyjąć Torę. Kto wchodzi na drogę Kabały będzie walony po ryju. Koszmar… ale ten koszmar uświadomi Ci, że cierpienie jest lekarstwem. Gorzkie, ale leczy. Leczy nas od najgorszego uzależnienia jakim jest ego.

8. Poznasz siebie

Teraz wchodzimy w trzy najpoważniejsze punkty. Poznasz siebie, dokładnie tak. Poznasz całą prawdę o samym sobie i nie będzie to nic czym można by się szczycić. Tak przynajmniej powinno być jeśli idzie się prawidłowo. Jeśli ktoś jest z siebie zadowolony powinny mu się zapalić wszystkie światła awaryjne, gdyż to oznacza, że zboczył z drogi. W innych miejscach w sieci dowiesz się, że poszerza się świadomość. Jasne, ale to jest kolejny cukierek dla faraona. To czego się dowiesz to prawda o samym sobie i nic więcej. Nawet innych których widzisz okaże się, że źle widzisz, bo oni są po to by pomóc Ci poznać siebie. Szybko zrozumiesz jak bardzo sobie wszystko zasłaniasz żyjąc od wizerunku do wizerunku. Tu trzeba będzie patrzeć pomiędzy wizerunki, pomiędzy chwile, pomiędzy momenty. To bardzo trudny proces wyjść z ograniczeń jakie nam wciskali przez lata, bo wizerunek Stwórcy jaki masz też jest nieprawidłowy.

9. Zgnijesz

A to wszystko sprawi, że dotychczasowy Ty za jakiego siebie uważasz zgnije jak ziarno rzucone w ziemię. I to bardzo dobrze, bo żeby powstało coś nowego najpierw musisz zgnić. Wielu ludzi boi się utraty własnej tożsamości i z tego powodu odchodzą od Kabały. Nie potrafią porzucić dotychczasowego myślenia. Duży problem to też religia i mimo, że my religią nie zajmujemy się, to jest ona dużą przeszkodą dla każdego pragnącego zająć się Kabałą.

10. Urodzisz się

W końcu przyjdzie dzień Bożego Narodzenia, co wcale nie oznacza, że narodził się Jezusek 🙂 oznacza to ni mniej ni więcej, że Ty się rodzisz. TY, prawdziwy TY. Czego z całego serca życzę każdemu poszukującemu posłańcowi.

Jeśli po przeczytaniu tego bardziej jesteś zainteresowany niż zniechęcony. Bardziej chętny niż przestraszony, jesteś gotowy do drogi po nowego siebie. Jeśli naprawdę chcesz zająć się Kabałą napisz, a pomogę Ci na nią wejść. monika@namojejchmurze.pl

A teraz już spadam świętować

Pozdrawiam

Przeczytaj też: Kabała to nie zarabianie na giełdzie

Śledź mnie w social mediach
Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Artykuły, Rozwój,  02/10/19

Przebudzenie świadomości

5.0 01 Co to znaczy przebudzenie świadomości. Dlaczego świat śpi i co to jest świadomość? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy najpierw zbadać dynamikę „woli” w naszym własnym życiu. Weźmy przykład osoby, która jest właścicielem firmy. Nasz biznesmen robi wiele rzeczy w ciągu dnia – wstaje wcześnie rano, dojeżdża do swojego biura, odpowiada na telefony, […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Tora, Video,  28/09/19

Parsza Nicawim

5.0 01 Parsza Nicawim poprzedza nowy rok, czyli to jest coś takiego ostatniego. Co to oznacza spróbujemy dzisiaj zrozumieć. Parsza Nicawim Jeżeli człowiek nie budzi się przed nowym rokiem to kiedy się obudzi? Jak już się budzi po wyroku to nie pomoże mu płacz i krzycz. Powiedzą mu, to już się skończyło. Nie można zmienić […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.