Zamknij
Menu
Audycje Radiowe, Rozwój,  16/08/18

Rozwój duchowy zawarty w parcufie

System duchowy zawarty w parcufie i nasz rozwój duchowy

Monika Miriam

W tym nagraniu staram się przekazać wam jak wygląda system duchowy zawarty w parcufie i nasz rozwój duchowy. Zdaję sobie sprawę, że pewne terminy mogą być niezrozumiałe, ale tak właśnie wygląda języka kabały.

Na czy polega na rozwój duchowy?

Z pomocą przyszedł nam Pan John Zorn, który napisał 92 utwory zawarte w na 11 płytach, wszystko inspirowane kabałą. Każdą płytę nazwą imieniem sfiry.

CD1 Keter – korona SOFIA REI
CD2 Chochma –mądrość  CLERIC
CD3 Bina – zrozumienie SPIKE ORCHESTRA
CD4 Chesed – miłosierdzie JULIAN LAGE-GYAN RILEY
CD5 Gewura – moc ABRAXAS
CD6 Tiferet – piękno KLEZMERSON
CD7 Necach – wieczność GNOSTIC TRIO
CD8 Hod – chwała ZION80
CD9 Jesod – podstawa BANQUET OF THE SPIRITS
CD10 Malchut – królestwo SECRET CHIEFS 3

CD11 Da’at – wiedza, umiejętności CRAIG TABORN-VADIM NESELOVSKYI

Wzór parcufa jest dla nas skróconą instrukcją pracy. Stwórca zrobił dla nas cały świat z góry do dołu. Teraz naszym zadaniem jest wspiąć się z dołu do góry. W nagraniu opowiadam o każdej sfirze tak jak zostało to nagrane, czyli z góry. Pamiętaj, że każdy parcuf to chęć. Wszystko jest chęcią i jej relacją ze światłem, i w tych wszystkich nazwach staraj się odkryć odczucie. Jeśli mówię, że w tiferet rozpadło się na trzy części to nie że ci brzuch rozerwało, ale że tam dokonano wyboru. Bo tam jest prawdziwe ja i według tego prawdziwego ja powstaje nowe naczynie - nowy parcuf.

 

I zanim to nastąpi jest parcuf mały składający się z: keter, chochma bina, tiferet (w całości) i malchut. Po tym jak tiferet otwiera się powstaje parcuf duży, który zawiera wszystkie sfiry.

 

Śledź mnie w social mediach
Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Tora, Video,  15/09/19

Parsza Ki Tece

0.0 00 Parsza Ki Tece w tłumaczeniu na polski znaczy “bo wyjdziesz” i w pierwszym zdaniu mamy napisane Ki Tece lemilchama al ojwecha, przetłumaczone na polski jako Wyjdziesz na wojnę przeciwko wrogom. Kto to są ci wrogowie jeśli jestem tylko ja i Stwórca? Ci wrogowie to musi być więc jakaś część we mnie. Spróbujemy ją […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Tora, Video,  07/09/19

Parsza Szoftim

5.0 02 Zanim wejdziemy głębiej w Parszę Szoftim zajmiemy się jeszcze raz Amalekiem. Mamy taki nakaz, zawsze pamiętaj co zrobił ci Amalek i to jest warte zrozumienia. Amalek to jest wartość gematryczna 240. Musimy zrozumieć co to pojęcie nam mówi, bo używając w nieprawidłowy sposób zawsze mamy do niego pretensje. Zawsze uważamy, że to jest […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis