Zamknij
Menu
Ask Me, Video,  12/04/19

Czy rośliny też zasługują na szacunek?

Czy rośliny też zasługują na szacunek?

Czy rośliny też zasługują na szacunek?

Tak. Zasługują i to bardziej niż ludzie.

Nawet martwy i zwierzęcy zasługuje bardziej niż człowiek, bo te stany są prawidłowe. Człowiek najpierw musi być człowiekiem żeby zarobić na szacunek. Bez tego nawet komar jest przed nim.

Ludziom się wydaje że ludźmi są i z wszystkich definicji nie za bardzo wiemy co to jest człowiek. Człowiekiem jesteśmy wtedy kiedy zmieniamy się z chęci otrzymywania dla siebie na chęć emanacji. Człowiekiem jesteśmy gdy przestajemy istnieć dla siebie, by być dla nieskończoności. I to jest proces niekończący się, bo też nie ma osiągnięcia nieskończoności. Jest tylko przybliżenie.

Warto w tym miejscu zauważyć, że wszystkie poziomy martwy, roślinny, zwierzęcy i mówiący nie mogą istnieć jeden bez drugiego. Każdy następny poziom zawiera w sobie poprzednie. Czyli roślinny zawiera martwy, zwierzęcy zawiera martwy i roślinny, a mówiący zawiera martwy, roślinny i zwierzęcy.

Cała rzeczywistość jest więc fraktalna. Jedno wychodzi z drugiego. Wszystko jest ze sobą połączone i powiązane. Wszystkie te 4 poziomy różnią się tylko chęcią.

Bchina alef czyli martwy to chęć słaba i niewystarczająca, ale też nieskończona. Bchina bet czyli roślinny to już chęć emanacji. W tym miejscu istnieje już świadomość emanacji oraz tego, że przyjemność z emanacji jest o wiele większa. W bchinie gimel czyli w zwierzęcym ta chęć emanacji jest już nieco inna. Powstaje już zrozumienie, że nie można tylko emanować, bo żeby emanować trzeba mieć czym emanować. Dlatego bchina gimel przyjmuje tylko tyle ile może emanować. Poziom mówiącego czyli bchina dalet jest już przed światłem i przyjmuje wszystko. Różni się od zwierząt świadomością, że jest ktoś kto daje.

Z tej różnicy między dającym i biorącym powstaje dalszy rozwój. Tym się dalej nie zajmiemy. Zajmujemy się teraz stanem roślinnym.

Różnica między rośliną a człowiekiem jest taka, że roślina chce tylko emanować, człowiek tylko bierze i ma już świadomość, że jest biorący. Ma też świadomość nieskończoności i Dającego.

Człowiek jest od rośliny gorszy, bo roślina zgadza się być ścięta, zdeptana lub zjedzona. Człowiek nie potrafi zrezygnować z siebie. Nie potrafi stanąć w odpowiednim miejscu w łańcuchu rozwoju i służyć Stwórcy. Dlatego musi zarobić na szacunek. Rośliny nie muszą, zasługują na szacunek, bo są prawidłowe.

 

Śledź mnie w social mediach
Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Tora, Video,  15/09/19

Parsza Ki Tece

0.0 00 Parsza Ki Tece w tłumaczeniu na polski znaczy “bo wyjdziesz” i w pierwszym zdaniu mamy napisane Ki Tece lemilchama al ojwecha, przetłumaczone na polski jako Wyjdziesz na wojnę przeciwko wrogom. Kto to są ci wrogowie jeśli jestem tylko ja i Stwórca? Ci wrogowie to musi być więc jakaś część we mnie. Spróbujemy ją […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Tora, Video,  07/09/19

Parsza Szoftim

5.0 02 Zanim wejdziemy głębiej w Parszę Szoftim zajmiemy się jeszcze raz Amalekiem. Mamy taki nakaz, zawsze pamiętaj co zrobił ci Amalek i to jest warte zrozumienia. Amalek to jest wartość gematryczna 240. Musimy zrozumieć co to pojęcie nam mówi, bo używając w nieprawidłowy sposób zawsze mamy do niego pretensje. Zawsze uważamy, że to jest […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis