Zamknij
Menu
Ask Me, Video,  24/03/19

Co smakuje lepiej niż pachnie?

Co smakuje lepiej niż pachnie?

Co smakuje lepiej niż pachnie?

Co smakuje lepiej niż pachnie?

Takie pytania padło na asku

Trudno się do tego poważnie odnieść, bo to jest związane z jakąś ciekawością i odpowiedź na to nikomu nic nie daje. To jest znowu pytanie z wiedzy bezużytecznej, która nic nowego nie wnosi do rozwoju człowieka.

Ale spróbujemy tutaj odpowiedzieć na coś innego. Zajmiemy się bardziej tymi dwoma zmysłami wspomnianymi tutaj czyli smak i zapach.

Nos i usta.

Jeżeli teraz wejdziemy w to kabalistycznie to mamy coś takiego. Jeden ze zmysłów, który nie został zmieniony i pozostał taki jak został stworzony czyli zapach. I drugi czyli smak, to zmysł który został zmieniony, bo on jest uwarunkowany naszym grzechem pierworodnym. Mam nadzieję, że wszyscy znają historię z owocem. Nie będę jej tutaj przytaczać. Jeśli ktoś nie zna proszę przeczytać Księgę Stworzenia.

To pytanie: Co smakuje lepiej niż pachnie jest bardzo subiektywne, bo każdy odczuwa inaczej. Rozumiemy, że są tacy, którzy odczuwają więcej lub mniej tego smaku i niektórzy mają smak przytępiony na przykład paleniem. To samo dzieje się też z węchem. Nasza reakcja na zapachy robi się inna. My się zmieniamy, zmienia się nasza percepcja itd.

Ale, mówimy tu o różnych wysokościach naczynia i warto w tym miejscu zrozumieć, że  czyli nos jest wyżej, a smak jest niżej.

Zapach jest mniej subiektywny, a smak całkiem subiektywnym. Jak już mówiłam, smak należy do zmysłów, które zostały uszkodzone wskutek naszego grzechu pierworodnego.

Jedność

Niemniej jednak potrzebujemy obydwa zmysły, bo one razem stanowią to prawdziwe naczynie, które mamy.

Nie ma tutaj żadnego znaczenia, który z nich jest ważniejszy, bo nie ma ważniejszych mniej lub bardziej. Wszystko co się dzieje ponad naszym daat jest zawsze jednością, więc nic w tej jedności brakować nie może.

Okej, mam nadzieję, że to odpowiedziało na pytanie.

Śledź mnie w social mediach
Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Artykuły, Rozwój,  02/10/19

Przebudzenie świadomości

Co to znaczy przebudzenie świadomości. Dlaczego świat śpi i co to jest świadomość? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy najpierw zbadać dynamikę “woli” w naszym własnym życiu. Weźmy przykład osoby, która jest właścicielem firmy. Nasz biznesmen robi wiele rzeczy w ciągu dnia – wstaje wcześnie rano, dojeżdża do swojego biura, odpowiada na telefony, odbywa spotkania […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Tora, Video,  28/09/19

Parsza Nicawim

Parsza Nicawim poprzedza nowy rok, czyli to jest coś takiego ostatniego. Co to oznacza spróbujemy dzisiaj zrozumieć. Parsza Nicawim Jeżeli człowiek nie budzi się przed nowym rokiem to kiedy się obudzi? Jak już się budzi po wyroku to nie pomoże mu płacz i krzycz. Powiedzą mu, to już się skończyło. Nie można zmienić werdyktu, ale […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis