Zamknij
Menu
Ask Me, Video,  12/04/19

Czy rośliny też zasługują na szacunek?

Czy rośliny też zasługują na szacunek?

Czy rośliny też zasługują na szacunek?

Tak. Zasługują i to bardziej niż ludzie.

Nawet martwy i zwierzęcy zasługuje bardziej niż człowiek, bo te stany są prawidłowe. Człowiek najpierw musi być człowiekiem żeby zarobić na szacunek. Bez tego nawet komar jest przed nim.

Ludziom się wydaje że ludźmi są i z wszystkich definicji nie za bardzo wiemy co to jest człowiek. Człowiekiem jesteśmy wtedy kiedy zmieniamy się z chęci otrzymywania dla siebie na chęć emanacji. Człowiekiem jesteśmy gdy przestajemy istnieć dla siebie, by być dla nieskończoności. I to jest proces niekończący się, bo też nie ma osiągnięcia nieskończoności. Jest tylko przybliżenie.

Warto w tym miejscu zauważyć, że wszystkie poziomy martwy, roślinny, zwierzęcy i mówiący nie mogą istnieć jeden bez drugiego. Każdy następny poziom zawiera w sobie poprzednie. Czyli roślinny zawiera martwy, zwierzęcy zawiera martwy i roślinny, a mówiący zawiera martwy, roślinny i zwierzęcy.

Cała rzeczywistość jest więc fraktalna. Jedno wychodzi z drugiego. Wszystko jest ze sobą połączone i powiązane. Wszystkie te 4 poziomy różnią się tylko chęcią.

Bchina alef czyli martwy to chęć słaba i niewystarczająca, ale też nieskończona. Bchina bet czyli roślinny to już chęć emanacji. W tym miejscu istnieje już świadomość emanacji oraz tego, że przyjemność z emanacji jest o wiele większa. W bchinie gimel czyli w zwierzęcym ta chęć emanacji jest już nieco inna. Powstaje już zrozumienie, że nie można tylko emanować, bo żeby emanować trzeba mieć czym emanować. Dlatego bchina gimel przyjmuje tylko tyle ile może emanować. Poziom mówiącego czyli bchina dalet jest już przed światłem i przyjmuje wszystko. Różni się od zwierząt świadomością, że jest ktoś kto daje.

Z tej różnicy między dającym i biorącym powstaje dalszy rozwój. Tym się dalej nie zajmiemy. Zajmujemy się teraz stanem roślinnym.

Różnica między rośliną a człowiekiem jest taka, że roślina chce tylko emanować, człowiek tylko bierze i ma już świadomość, że jest biorący. Ma też świadomość nieskończoności i Dającego.

Człowiek jest od rośliny gorszy, bo roślina zgadza się być ścięta, zdeptana lub zjedzona. Człowiek nie potrafi zrezygnować z siebie. Nie potrafi stanąć w odpowiednim miejscu w łańcuchu rozwoju i służyć Stwórcy. Dlatego musi zarobić na szacunek. Rośliny nie muszą, zasługują na szacunek, bo są prawidłowe.

 

Śledź mnie w social mediach
Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Artykuły, Rozwój,  02/10/19

Przebudzenie świadomości

5.0 01 Co to znaczy przebudzenie świadomości. Dlaczego świat śpi i co to jest świadomość? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy najpierw zbadać dynamikę „woli” w naszym własnym życiu. Weźmy przykład osoby, która jest właścicielem firmy. Nasz biznesmen robi wiele rzeczy w ciągu dnia – wstaje wcześnie rano, dojeżdża do swojego biura, odpowiada na telefony, […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Tora, Video,  28/09/19

Parsza Nicawim

5.0 01 Parsza Nicawim poprzedza nowy rok, czyli to jest coś takiego ostatniego. Co to oznacza spróbujemy dzisiaj zrozumieć. Parsza Nicawim Jeżeli człowiek nie budzi się przed nowym rokiem to kiedy się obudzi? Jak już się budzi po wyroku to nie pomoże mu płacz i krzycz. Powiedzą mu, to już się skończyło. Nie można zmienić […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.