Zamknij
Menu
Artykuły,  24/09/19

Czym jest rozwój duchowy?

Czym jest rozwój duchowy

Ciężko konkretnie określić czym jest rozwój duchowy. Rozwój duchowy na pewno nie jest łatwy. Może być bardzo satysfakcjonujący i pasjonujący, ale nie działa, jeśli nie towarzyszy mu poważna kontrola nawyków i samodyscyplina.

W większości przypadków ludzie liczą na „duchowości bez poświęcenia”, tymczasem poświęcenie naszych podstawowych pragnień, jest pierwszym krokiem w kierunku prawdziwego rozwoju duchowego.

Czym jest rozwój duchowy?

Rozwój duchowy to mozolna wspinaczka i nieustanne poznawanie prawdy o sobie samym. To nie jest ezoteryka, wychodzenie z ciała, zdolności nadprzyrodzone itp. itd.

Należy przede wszystkim zrozumieć trzy pojęcia. Naczynie, wypełnienie naczynia i odczucia naczynia. Naczynie zostało stworzone przez Światło, jest wobec tego idealne. Mówiąc prościej, każdy człowiek to inne, niepowtarzalne naczynie (garnek). Nie jesteśmy jednakowi. Możemy być do siebie podobni, ale nigdy nie będziemy jednakowi. W związku z powyższym każde naczynie odczuwa inaczej to samo wypełnienie. Wypełnienie naczynia to też Światło, a Światło jest bez zmiany.

Czyli powstaliśmy z obfitości, dostaliśmy obfitość, ale odczuwamy w braku i to nieprawidłowe odczucie musimy naprawić.

Na czym polega to nieprawidłowe odczucie?

W każdej chwili naszego życia działają na nas różne siły, energie duchowe, a to co robimy nieprawidłowo to zarażanie ich naszym ego i tworzenie odczuć patologicznych takich jak złość, nienawiść, gniew. W konsekwencji rozszerzamy cierpienie na świecie, bo jeśli ja cierpię, cierpią też inni.

Każda jednostka ma wyjątkową boską duszę, która ma wyrazić się jako charakterystyczna „boska osobowość”, z własnym unikalnym wkładem w świecie.

Może to wyrażać się na wiele sposobów. Od nowatorskiego rozumienia Tory, przez twórczość artystyczną, akty dobroci, poprzez inspirowanie innych i tak dalej. To jest unikalna „boska osobowość”. Zatem ego samo w sobie niekoniecznie jest czymś złym, tylko jest zbyt często ukryte przez alter-ego zwierzęcej duszy.

Zwierzęca dusza.

To alter ego zaczyna się od świadomości siebie, którą musi posiadać osoba, aby mieć pewność, że będzie dbać o własne potrzeby fizyczne, ale zwierzęce ego szybko przejmuje całkowitą kontrolę nad myślami, czyniąc jednostkę samolubną i zorientowaną na siebie. Innymi słowy, jeśli dziecko nie otrzyma odpowiedniego duchowego wykształcenia (czyli Tory), które uczy go, by dawać pierwszeństwo swojej boskiej duszy, jego dusza zwierzęca przejmie kontrolę.

Ta zawyżona, napompowana świadomość siebie stara się odwrócić uwagę jednostki od boskich spraw. Człowiek szuka wtedy spełnienia w rzeczach materialnych albo szuka zastępczych form rozwoju duchowego – aby pogłębić swoją troskę i skupić się na sobie. Ten podstęp może również wyrażać się w bardzo wyrafinowany sposób, na przykład poprzez abstrakcyjne zajęcia intelektualne lub artystyczne.

U większości ludzi ich świadomy umysł jest mieszanką głównie zwierzęcego ego i pewnych głębokich pragnień boskiej duszy, która próbuje się wynurzyć. Im bardziej ktoś uduchawia swoje życie – poprzez naukę Tory i robienie micwot – dając swojemu boskiemu ja środki ekspresji, tym bardziej jego kreatywność będzie wyrażać prawdziwą boskość i będzie w stanie zidentyfikować i skupić się na boskim elemencie twórczości.

Rozwój duchowy a życie ziemskie.

Musimy odnosić się zarówno do ziemi, jak i do nieba. Rzeczywistość materialna i duchowa mają być ze sobą połączone, a nie pozostawione jako linie przekrzywienia, jako dwa odrębne światy.

W bardziej szczególnym znaczeniu, „niebiosa” można postrzegać jako analogię do Tory. Poprzez badanie Tora człowiek zbliża się „do niebios”, do duchowej prawdy. Natomiast micwy kojarzone są z ziemią, ponieważ ich przestrzeganie dotyczy spraw doczesnych.

Na pierwszym etapie rozwoju duchowego człowiek powinien być „blisko nieba”, pogrążony w nauce Tory. Potem musi zdać sobie sprawę, że badanie nie jest niezbędne. Czyn jest niezbędny. Każdy z nas musi zatem wziąć udział w misji uczynienia z tego świata mieszkania dla Stwórcy.

Utrzymuj duchowe połączenie.

Kiedy już jesteśmy świadomi korelacji między światem duchowym a materialnym, musimy dołożyć wszelkich starań aby to połączenie nie uległo przerwaniu.

To wszystko wygląda jak gotowanie pysznego czulentu.

Do momentu włączenia ognia garnek jest pełen różnorodnych składników, ale jest zimny i nienadający do spożycia. To ciepło łączy je wszystkie w jednym gulaszu.

Jeśli nie utrzymasz duchowego połączenia studiując święte księgi i skupiając się na prawdziwym znaczeniu swojego życia, skończysz jako zimny czulent. Będziesz jak garnek wypełniony po brzegi różnymi produktami, ale całkowicie stracisz kontakt z duszą. Życie rodzinne ucierpi, twoja kariera będzie niespełniona, nie będziesz nawet zmotywowany do ćwiczeń.

Ale jeśli utrzymasz ogień płonący w swojej duszy, jeśli będziesz trzymać się codziennego harmonogramu, który odżywia ducha, nawet jeśli jest to tylko kilka minut dziennie, te kilka minut przyniesie ciepło i inspirację we wszystkich twoich innych czynnościach.

Znajdź sens życia.

Połączenie duchowe nada sens całemu twojemu życiu. Pozwoli być zakotwiczonym, ukierunkowanym, zainspirowanym i zmotywowanym. Przeniknie wszystko, co robisz i sprawi, że ​​osiągasz sukces.

Dzięki temu zachowasz formę, aby mieć siłę do wypełnienia swojej misji. Rozwój duchowy to ciepło, które nie zajmuje przestrzeni, ale tworzy jej więcej.

Nigdy nie powinieneś więc myśleć, że jesteś zbyt zajęty by zajmować się rozwojem duchowym. Nie możesz myśleć, że nie możesz sobie pozwolić na skoncentrowanie się na swojej duszy. To nieprawda. Ja mówię, że możesz sobie na to pozwolić.

Z boską pomocą niech każdy będzie ciepłym garnkiem czulentu.

Sprawdź Etapy rozwoju duchowego

Śledź mnie w social mediach
Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Artykuły, Rozwój,  02/10/19

Przebudzenie świadomości

5.0 01 Co to znaczy przebudzenie świadomości. Dlaczego świat śpi i co to jest świadomość? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy najpierw zbadać dynamikę „woli” w naszym własnym życiu. Weźmy przykład osoby, która jest właścicielem firmy. Nasz biznesmen robi wiele rzeczy w ciągu dnia – wstaje wcześnie rano, dojeżdża do swojego biura, odpowiada na telefony, […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Tora, Video,  28/09/19

Parsza Nicawim

5.0 01 Parsza Nicawim poprzedza nowy rok, czyli to jest coś takiego ostatniego. Co to oznacza spróbujemy dzisiaj zrozumieć. Parsza Nicawim Jeżeli człowiek nie budzi się przed nowym rokiem to kiedy się obudzi? Jak już się budzi po wyroku to nie pomoże mu płacz i krzycz. Powiedzą mu, to już się skończyło. Nie można zmienić […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis

This error message is only visible to WordPress admins

Error: Access Token for monika_miriam is not valid or has expired. Feed will not update.

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.