Zamknij
Menu
Tora,  04/01/18

Dodatek do Szemot

Dodatek do Szemot to małe uzupełnienie do nagrania o Parszy Szemot. Nieco o czasach mesjańskich.

Zrobimy sobie dzisiaj taki mały dodatek do Parszy Szemot. Bo czas, w którym jesteśmy jesteśmy jest rzeczywiście bardzo ważny i wyjątkowy i dotyczy tego spotkania dwóch  kalendarzy: hebrajskiego i gregoriańskiego. I to spotkanie chciałabym żebyście wiedzieli, że ono nie jest przypadkowe.

W kalendarzu hebrajskim jest teraz dokładnie rok 5778, a w gregoriańskim 2018. Poza tym we wtorek będzie pełnia księżyca, która jest taka trochę wyjątkowa, bo nazywała się ona superksiężycem. Natomiast w środę i w czwartek, czyli dzisiaj znajdujemy się najbliżej słońca.

I moje robaczki kochane, to jest właśnie takie ciekawe, bo 3760 lat temu też był rok 2018 w kalendarzu hebrajskim. I wtedy właśnie, nie wiem, czy wiecie, a jak nie to właśnie się dowiecie, wtedy zostało zawarte Przymierze Boga z Abrahamem. Były w tym czasie dokładnie takie same ułożenia gwiazd i planet. Dokładnie takie samo Słońce, taki sam księżyc. Wszystkie gwiazdy i planety dokładnie pod tym samym kątem jak właśnie teraz.

I co ciekawe rok 3760 uważany jest za taki rok zerowy pomiędzy tym co tutaj u nas w gregoriański kalendarzu nazywamy naszą erą i tym, co było przed naszą erą. To wskazuje nam właśnie też na to przejście pomiędzy tymi dwoma księgami. Pierwszą Bereszit i teraz tą drugą Szemot, którą zaczęliśmy pierwszego stycznia.

Jeszcze taka ciekawostka druga to Zohar wspomina, że potrzebna jest 408 lat do Mojżesza. No i co to właśnie się dzieje? Może to sobie sprawdzić sami i policzyć sobie. Odjąć 408 lat  i o co w tym wszystkim chodzi zostawię was z tym. Bo też sami musicie sobie trochę pracować.

I jeszcze muszę wyjaśnić, że to, co mówię to nie jest po to żeby kogokolwiek straszyć. Mimo że mogą być odczuwalne większe naciski. I kto takie naciski będzie odczuwać to jest dla niego znak. Po to, aby każdy się starał swoje każdy działanie przemienić w błogosławieństwo. Starać się, aby każde działanie przynosiło błogosławieństwa i przyjemność ludziom wokół nas. Bo o to nie jest przypadek, że 3760 lat temu było coś dokładnie podobnego.  

Stwórca po prostu przypominam o zawartym niegdyś przymierzu. Pamięta o tym przymierzu i o złożonej obietnicy. I jest to w celu abyśmy byli bardziej świadomi wydarzeń w czasie. No bo nie jesteś też przypadkiem, że Księga samo zaczynamy czytać pierwszego stycznia i nie jest wiesz przypadkiem superksiężyc. Zresztą taka długa pełnia będzie także w styczniu, pod koniec stycznia.

To wszystko jest po to, aby w nas stworzonych powstał wybór. I widzimy, że presję z zewnątrz spotykają teraz praktycznie wszystkich. I to zarówno w ciele, jak i w duszy. Ale musimy pamiętać, że ciało to naczynie i ono musi być mocne, aby mogło utrzymać wypełnienie.

Pamiętajmy, że umartwianie swego ciała jakimiś sztucznymi  otwieraczami typu narkotyki i tak dalej, czy falami alfa, beta, teta, bo takie metody też są, to one na dłuższą metę skutkować nie będą. Skutkować tylko będą zmniejszoną energią w ciele  i wcale do niczego to nas nie doprowadzi.

Ale dostajemy nie tylko cierpienie, ale też zbawienie. I to zbawienie, to nie, że ktoś coś inny zbawi jak to nam wmawia się, ale zbawienie osiągamy przez dokonanie wyboru. Wybierając emanacje i chęć służyć Stwórcy.

To tyle na dziś. Do usłyszenia Robaczki. To byłam ja Monika Miriam Kowalczyk.

Śledź mnie w social mediach
Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Artykuły, Rozwój,  02/10/19

Przebudzenie świadomości

Co to znaczy przebudzenie świadomości. Dlaczego świat śpi i co to jest świadomość? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy najpierw zbadać dynamikę “woli” w naszym własnym życiu. Weźmy przykład osoby, która jest właścicielem firmy. Nasz biznesmen robi wiele rzeczy w ciągu dnia – wstaje wcześnie rano, dojeżdża do swojego biura, odpowiada na telefony, odbywa spotkania […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Tora, Video,  28/09/19

Parsza Nicawim

Parsza Nicawim poprzedza nowy rok, czyli to jest coś takiego ostatniego. Co to oznacza spróbujemy dzisiaj zrozumieć. Parsza Nicawim Jeżeli człowiek nie budzi się przed nowym rokiem to kiedy się obudzi? Jak już się budzi po wyroku to nie pomoże mu płacz i krzycz. Powiedzą mu, to już się skończyło. Nie można zmienić werdyktu, ale […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis