Choroba lokomocyjna dotyka przede wszystkim dzieci poniżej 15 roku życia, choć także i osoby dorosłe, a zwłaszcza kobiety są na nią narażone. Początkowo objawia się zmęczeniem i brakiem apetytu, ale z czasem dochodzą do tego zawroty głowy i nudności. Warto wiedzieć jak sobie z takim problemem radzić. Zwłaszcza że wielkimi krokami zbliża się do nas sezon wakacyjny.
Lekkostrawny posiłek
Jeżeli wiesz, że cierpisz na chorobę lokomocyjną, przed podróżą nie jedz zbyt wiele i postaw na lekkostrawny posiłek. Wystrzegaj się także napojów gazowanych. Najlepiej jest zastąpić je sokiem lub wodą mineralną.
Dopływ świeżego powietrza
Jeśli w czasie podróży objawy choroby lokomocyjnej dają o sobie znać, zamknij oczy i zajmij pozycję półleżącą. Staraj się także unikać patrzenia przez okno, a jeżeli już się na to zdecydujesz, wypatruj punktów w oddali. Na pewno pomoże też dopływ świeżego powietrza. Nie bój się więc otworzyć okna i zacznij głęboko oddychać.
Odpowiednie leki
Oczywiście choroba lokomocyjna może być także minimalizowana przez stosowanie odpowiednich leków. Te dostępne są bez recepty, a więc oczywiście nie musimy się wcześniej udawać do lekarza. Tabletki łagodzące objawy choroby lokomocyjnej zazwyczaj zażywa się pół godziny przed podróżą.