Zamknij
Menu
Rozwój,  18/11/15

Jak to jest być gospodarzem?

Mam dziś ochotę na bardziej frywolny wpis, bo z obserwacji blogosfery, komentarzy i całej rzeczywistości otworzyły mi się różne ciekawostki. Poza tym biorę udział w wyzwaniu „KOBIECA STRONA BLOGOSFERY” na blogu www.wtrampkachdocelu.pl i artykuł ten powstał specjalnie na potrzeby tego wyzwania. W związku z tym dziś opowiem trochę o tym całym moim pisaniu.

Słów kilka o kategorii bloga

 

Ciężko mi skategoryzować. Prawidłowo to powinna być kabała, ale takiej kategorii nie ma, zatem we wszystkich portalach i katalogach umieszczam się w kategorii rozwój lub motywacja. To najbliższe kategorie jakie pasują do tematu tego bloga. 😀 Jestem więc kategorycznym pionierem w całej blogosferze 😀 Co bardzo mnie cieszy.

Cóż takiego ciekawego otworzyło mi się zapytuje zbłąkany wędrowiec. Po tym jak stworzyłam cykl Gościnne Poniedziałki, wszyscy widzą mnie jako gospodarza, ale nie chcą gościć u siebie 🙂 Co jest bardzo znamienne. Nie sądziłam, że będę kiedyś na takim etapie rozwoju i przyjmuję to z pokorą. Rozumiem, że moje treści są zbyt kontrowersyjne. Wiem też, że niewiele jest osób, które są w stanie przyjąć to o czym piszę. W rozmowach na czacie fb i w komentarzach wciąż powtarzacie, że temat jest nieznany i nie nadążacie za moim tokiem myślenia. Otóż to wspaniale!! Im mniej rozumu tym lepiej. 🙂

Zgadzam się z tym, że temat jest nieznany, ale takie jest moje zadanie, aby temat przybliżyć i jest mi ono ważniejsze niż wszystko inne. Takie jest przeznaczenie posłańca. Poza tym, mimo że posłaniec to jestem takim samym człowiekiem jak każdy i skoro mi się otworzyło nie widzę powodów, dla których nie miałoby otworzyć się innym. Jedynym warunkiem do otwarcia jest CHĘĆ. Nic więcej.  Wystarczy przyjąć, że jest coś takiego jak Kabała i to co jest tutaj czytane pochodzi z bardzo głębokich warstw.

Jak rozpoznać w sobie zmianę?

 

Franklin D. RooseveltJest w Kabale opowiadanie o gościu i gospodarzu. Opisuje ono powstanie w człowieku nowej chęci. Chęci do emanacji. Gość wciąż przychodzi do gospodarza, objada się i objada, do momentu gdy zaczyna odczuwać wstyd. I wtedy wszystko się zmienia. O tym właśnie jest ten blog i tego uczy Kabała. O tym jak stać się gospodarzem.

Rozpoznanie zmian w sobie jest bardzo proste. Wystarczy sprawdzić swoje zainteresowania. Wczoraj chciałam tylko jeść, dzisiaj chcę tylko karmić. Do tej pory to ja byłam gościem. Teraz otrzymałam możliwość być gospodarzem. To jest właśnie ta zmiana.

Osobiście nie interesują mnie już żadne inne zmiany. Nie interesuje mnie zajmowanie się dupą. Ona sama sobą się zajmuje. Sama wie kiedy ma się wysrać i wyszczać. Nie interesują mnie pragnienia jakie ma tułów. Moja głowa zajmuje się czymś zupełnie innym. Oczywiście, że droga nie jest usłana różami i wciąż napotykam przeszkody i upadam, ale zwiększona częstotliwość upadków, też jest dowodem rozwoju. Człowiek jako cały gatunek też przeszedł wiele zmian. Zewnętrznie jednak nie zmienił się aż tak bardzo. To co się zmieniło, to świadomość. Wystarczy otworzyć książki do historii aby sprawdzić czym na przestrzeni wieków interesował się człowiek. To właśnie zmiana zainteresowań doprowadza nas do miejsca, w którym jesteśmy. Teraz interesuje nas internet, elektronika, genetyka, a dupa dalej jest taka jaka była. Zgodzisz się ze mną prawda?

Wiedziałam 🙂

Kabały nie trzeba się bać. Należy się na nią otworzyć, bo dzięki niej można dostać wszystkie odpowiedzi, a jedyna cena jaką przyjdzie za to zapłacić to ego. Głowa nie będzie pochodziła od dupy, głowa będzie pochodziła od dającego.

W naszej tak zwanej rzeczywistości, którą sobie nazywamy rzeczywistością miłość musi się nażreć, bo inaczej zdechnie, a co mówi Kabała? Kabała mówi, że prawdziwa miłość by istnieć nie potrzebuje niczego. Jest zawsze i wszędzie. Prawdziwa miłość, nie powstaje z braku ani z chęci. Prawdziwa miłość jest POWODEM powstania chęci. To właśnie miłość powoduje wstyd u gościa. Prawdziwa miłość nie jest brakiem, jest bodźcem.

Dlatego wszystko co tu piszę jest po to by zwiększać wiarę w to, że naprawdę mamy wybór. Wybór nie między dniem dzisiejszym a jutrzejszym. Wybór czy chcę być bodźcem czy też brakiem.

Pozdrawiam 

PS
Zanim zadasz pytanie na temat Kabały zapoznaj się z tymi artykułami:

  1. Historia Kabały
  2. Co to ta Kabała
Śledź mnie w social mediach
Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Artykuły, Rozwój,  02/10/19

Przebudzenie świadomości

Co to znaczy przebudzenie świadomości. Dlaczego świat śpi i co to jest świadomość? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy najpierw zbadać dynamikę „woli” w naszym własnym życiu. Weźmy przykład osoby, która jest właścicielem firmy. Nasz biznesmen robi wiele rzeczy w ciągu dnia – wstaje wcześnie rano, dojeżdża do swojego biura, odpowiada na telefony, odbywa spotkania […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Tora, Video,  28/09/19

Parsza Nicawim

Parsza Nicawim poprzedza nowy rok, czyli to jest coś takiego ostatniego. Co to oznacza spróbujemy dzisiaj zrozumieć. Parsza Nicawim Jeżeli człowiek nie budzi się przed nowym rokiem to kiedy się obudzi? Jak już się budzi po wyroku to nie pomoże mu płacz i krzycz. Powiedzą mu, to już się skończyło. Nie można zmienić werdyktu, ale […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis