Zamknij
Menu
Kabała, Rozwój,  08/09/18

Kabała czyli satanizm dla inteligencji

Żydowska kabała czyli satanizm dla inteligencji, czerwona nitka na ręce, w tym i u Władimira Putina czyli o tym wszystkim czym kabała nie jest.

Lista ekspertów w dziedzinie kabały jest naprawdę imponująca. Najwięcej na ten temat mają do powiedzenia faszyści, narodowi patrioci, katolicy, antysemici i wyznawcy pisu. Wszyscy już wszystko poznali, wszyscy wszystko przeczytali, zgłębili wszystkie źródła by stwierdzić, że kabała to szatańska, religijna sekta.

Kabała czyli satanizm dla inteligencji

Kabała czyli satanizm dla inteligencji, takie jest powszechna wiedza na temat kabały. Nie mogę już tego wszystkiego znieść, ale widocznie z jakiegoś powodu kazano mi z tym walczyć. Być może będzie to walka samotna, nie wiem, mam jednak nadzieję, że każdy kto dotrze na moją stronę zrozumie wreszcie głębię tej nauki i przestaniecie wierzyć w te bzdury, którymi zalany jest internet. Tak nauka, bo kabała to nauka.

 

 

Mówi się, że kabałą zajmują się głównie celebryci i gwiazdy muzyki pop tacy jest Madonna, Britney Spears, Naomi Campbell, Demi Moore, Ashton Kutcher, Elizabeth Taylor, Barbara Streisand. To ciekawe, bo ja zajmuję się kabałą i ani nie jestem celebrytką ani w dodatku bogatą celebrytką.

Centrum Kabały Berga

Podobno tę całą sektę o nazwie kabała czyli satanizm dla inteligencji, która zaczęła promować starożytne żydowskie nauczanie, założył w 1972 roku rabin Berg, były agent ubezpieczeniowy z Nowego Jorku. Podobno porzucił on żonę i dzieci przemieniając się w „duchowego przywódcę”. Rzeczywiście jest ktoś taki jak Berg i rzeczywiście prowadzi on Centrum Kabały i rzeczywiście celebryci korzystają z jego usług. Założyciel tego centrum Philip Berg zmarł w 2013 roku. Jego żona Karen przejęła wszystko po jego śmierci.

Problem w tym, że to w ogóle nie jest kabała. I też sama kabała powstała zanim pojawiła się sama Tora, więc Berg nie może uchodzić za jakiegoś tam założyciela kabały. Większość rabinów i kabalistów całkowicie odrzuca działalność Bergów i kwalifikują ją jako działalność bardzo szkodliwą, ponieważ ich nauki nie są zgodne z żydowskim prawem.

Wszystko to bzdury

Prawda jest taka, że Centrum Kabały Berga to zwyczajne przedsiębiorstwo handlowe. Spotykają się tam podobno (bo nie widziałam) bogaci celebryci i sprzedaje się tam różnego rodzaju gadżety, amulety, starożytne księgi które księgami nie są, modlitewniki, które modlitewnikami nie są, czerwone nitki i podobno kabalistyczne kosmetyki.

Nie zgadzam się z twierdzeniem, że kabała to religia, że kabała to sekta i inne takie. Podobno  Kabała jest „starożytnym tekstem zawierającym w sobie objawienia o tajemnicach Wszechświata”.

Po pierwsze kabała nie jest tekstem. Kabała jest nauką, metodą rozumienia tekstu i dotyczy starożytnego tekstu jakim jest Tora. Żaden kabalista, żaden rabin nie zakłada na siebie amuletów, nie kupuje sobie czerwonych nitek i nie wciska ludziom kitu. Prawdziwy rabin i kabalista powołuje się na źródła takie jak Tora, Talmud czy Zohar.

Sprzedawanie magicznej wody, magicznych amuletów, magicznych bransoletek czy kremów i wmawianie, że mają one kabalistyczną moc to kłamstwo i oszustwo. Żadne znane źródło kabalistyczne nie poleca tego typu praktyk. O tym mówiłam w artykule o czerwonej nitce.

TO WSZYSTKO NIE JEST KABAŁA

Dziwię się, że w XXI wieku, tylu ludzi daje się na to nabrać, tylko dlatego, że dała się nabrać Madonna i Victoria Beckham. Z pewnością dlatego, że prawdziwa kabała jest zbyt trudna do studiowania przez tak małe mózgi. U Berga wystarczy wyłożyć kasę i będzie się zbawionym. NIESTETY TAK TO NIE DZIAŁA.

Nie zgadzam się, stanowczo nie zgadzam aby kabałę i judaizm wsadzać do jednego worka razem z Bergiem i jemu podobnymi szarlatanami. Jeśli mówi się kabała czyli satanizm dla inteligencji i podaje się jako przykład Madonnę i Victorię no to ja jestem ciekawa co to za inteligencja.

Grupa kabalistów

Od 8 lat zajmuję się kabałą i nie chodzę do żadnego centrum, nie sprzedajemy żadnych gadżetów i nie odprawiamy jakiś dziwnych rytuałów. Od 8 lat spotykam się z grupą kabalistów przez internet na wykładach z nauczycielem, który mieszka w Izraelu. Robimy to przez teamspeaka. Spotykamy się też bez nauczyciela i wtedy odsłuchujemy nagranie z poprzedniej lekcji, albo coś omawiamy.

Poza tym każdy robi coś poza grupą by rozpowszechniać i przekazywać mądrość kabały. Mamy kilka stron i własne serwery do stron i  teamspeaka, które utrzymujemy z własnych zrzutek. Jeśli ktoś chce do nas dołączyć to naturalne jest, że powinien też dokładać się do tych zrzutek. Przynajmniej ze zwykłej przyzwoitości, że nie wypada brać wszystko za darmo. Nikt jednak nie żąda wpłacania i przekazywania chorendalnie wielkich darowizn, bo po pierwsze nie jesteśmy żadną organizacją, a po drugie chyba nam to nie potrzebne.

Podobno jak ktoś zaczyna zajmować się kabałą to zmienia mu się imię. Ciekawe jakoś mi nikt imienia nie zmieniał. Mam na imię Monika Maria. Imię Maria zapisuję po hebrajsku jako Miriam i nie jest tu nic zmienione, jest to moje prawdziwe imię. Maria po hebrajsku to Miriam stąd Monika Miriam Kowalczyk, po polsku Monika Maria Kowalczyk.


Po co więc ta cała kabała?

Może i Putin nosi czerwoną nitkę, może i Madonna nosi czerwoną nitkę, tylko co z tego. Może i oni są naprawdę bogaci i coś im w życiu wyszło, tylko co z tego. Odpowiedz sobie na pytanie: co z tego? Naprawdę ci to imponuje? Poważnie uważasz, że kasa i sława są w życiu takie ważne? Poważnie tak uważasz? Ok może teraz myślisz: sama piszesz bloga i przedstawiasz się w social mediach jako osoba publiczna, więc nie pierdziel tu o skromności. Jasne, masz rację. Tylko powiedz mi, gdzie ta moja sława i gdzie te moje pałace… Prócz kilku tysięcy osób, które przychodzą tu co miesiąc, nie wie o mnie absolutnie nikt i moje życie nie różni się od życia statystycznego człowieka. Trawa pod moim blokiem nie jest zieleńsza, a słońce nie świeci jaśniej niż po drugiej stronie osiedla. Nie mam nawet samochodu!

Ok jestem inna. Mam poczucie zadania do wykonania i chcę być wspólnikiem w planie stworzenia! Poza tym jestem zdrajcą, wyklętym pasożytem na zdrowym organizmie narodu, ponieważ zmieniłam wiarę i chcę być Żydówką. Szatan mnie opętał, trzeba zrobić egzorcyzmy.

Może warto zastanowić się nad swoim życiem.

Czy to za czym tak pędzisz rzeczywiście ma sens. Izaak Luria zwany też Świętym Ari miał w swojej grupie jednego bogatego ucznia, którego wszyscy mniej zamożni bardzo nie lubili. Uważali, że to niesprawiedliwe, że on ma wszystkiego pod dostatkiem, a oni muszą się męczyć. Ari postanowił dać swoim uczniom niezapomnianą lekcję. Zabrał ich w odległe miejsce, tak aby nikt nie widział co będzie się dziać. I tam pokazał im niesamowite bogactwa, duże ilości złota i pieniędzy. Powiedział, że każdy może brać ile chce. Jest tylko jedna kwestia, muszą pamiętać na jaki rachunek to biorą. Efekt był taki, że nikt nie wziął niczego.

Mój drogi Robaczku, możesz brać ile chcesz, co chcesz i kiedy chcesz. Pamiętaj jednak na jaki rachunek to bierzesz. Każdy przychodzi na świat z kredytem i zamiast go spłacać to tylko go powiększa. Zadaj sobie więc pytanie czy kredyt swój spłaciłeś czy powiększyłeś, wtedy może zrozumiesz czym naprawdę jest kabała.


Śledź mnie w social mediach
Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Artykuły, Rozwój,  02/10/19

Przebudzenie świadomości

Co to znaczy przebudzenie świadomości. Dlaczego świat śpi i co to jest świadomość? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy najpierw zbadać dynamikę “woli” w naszym własnym życiu. Weźmy przykład osoby, która jest właścicielem firmy. Nasz biznesmen robi wiele rzeczy w ciągu dnia – wstaje wcześnie rano, dojeżdża do swojego biura, odpowiada na telefony, odbywa spotkania […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Tora, Video,  28/09/19

Parsza Nicawim

Parsza Nicawim poprzedza nowy rok, czyli to jest coś takiego ostatniego. Co to oznacza spróbujemy dzisiaj zrozumieć. Parsza Nicawim Jeżeli człowiek nie budzi się przed nowym rokiem to kiedy się obudzi? Jak już się budzi po wyroku to nie pomoże mu płacz i krzycz. Powiedzą mu, to już się skończyło. Nie można zmienić werdyktu, ale […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis