Zamknij
Menu
Święta,  06/05/15

Lag baOmer

lag-ba-omerMamy już 33 dzień liczenia Omeru czyli Lag baOmer. Przesyłam zatem link do pewnej bardzo ważnej w tym czasie modlitwy – Ana beKoach.

Ana beKoach można określić jako prośba, “daj mi na moją odpowiedzialność”. Prosimy mimo, że nie jesteśmy godni, ale chcemy. Rabi Nehemania ben HaKana pisząc to, czuł że związek z duchowym może zostać utracony i dlatego to napisał. W tej modlitwie jest 7 zdań, a w każdym z nich 6 słów. Inicjały każdego słowa w zdaniu składają się na Najważniejsze imiona Stwórcy. Kiedy łączymy pierwsze litery słów  otrzymujemy inne słowa. Słowa te łączą nas z konkretną sefirą i dają możliwość pracy. Dlatego polecane jest w czasie Sfirat haOmer słuchać tej modlitwy po przebudzeniu i przed zaśnięciem oczywiście z intencją naprawy samych siebie.

Pamiętajmy jednak, że  modlitwa to ukierunkowanie się, połączenie liter w prawidłowej intencji. Ta intencja ma być codziennie inna i ma to być podniesienie świadomości ponad rozsądek sens i odczucie które mamy obecnie. Jeśli jutro będziemy używać ten sam sens i to samo odczucie i ten sam rozsądek, które nas doprowadziło do tego miejsca wzmocnimy się jedynie w tym miejscu. Utrzymywanie się w tym jest zbyteczne. Mamy się podnieść ponad uczucie wczorajsze i odnaleźć się w swoim środowisku od nowa.

 

Śledź mnie w social mediach
Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Artykuły, Rozwój,  02/10/19

Przebudzenie świadomości

Co to znaczy przebudzenie świadomości. Dlaczego świat śpi i co to jest świadomość? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy najpierw zbadać dynamikę “woli” w naszym własnym życiu. Weźmy przykład osoby, która jest właścicielem firmy. Nasz biznesmen robi wiele rzeczy w ciągu dnia – wstaje wcześnie rano, dojeżdża do swojego biura, odpowiada na telefony, odbywa spotkania […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Tora, Video,  28/09/19

Parsza Nicawim

Parsza Nicawim poprzedza nowy rok, czyli to jest coś takiego ostatniego. Co to oznacza spróbujemy dzisiaj zrozumieć. Parsza Nicawim Jeżeli człowiek nie budzi się przed nowym rokiem to kiedy się obudzi? Jak już się budzi po wyroku to nie pomoże mu płacz i krzycz. Powiedzą mu, to już się skończyło. Nie można zmienić werdyktu, ale […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis