Zamknij
Menu
Rozwój,  18/07/16

Ławeczka – mój sanhedryn

Przed moim blokiem jest ławeczka. Ona była inspiracją do poprzedniego wpisu, a dzisiejszy jest jego kontynuacją. Ławeczka oblegana jest nie przez chuliganów, lecz przez „sanhedryn1” złożony głównie z okolicznych, bezrobotnych kobiet. Tak, to o was.

Ławeczka – Sanhedryn

 

To bardzo ciekawy temat. Ławeczka dała mi ogromną wiedzę na temat krążących wokół mojej osoby mitów i plotek, roznoszonych przez osoby które nie mają pojęcia nawet najbledszego o moim życiu, o tym kim jestem, a przede wszystkim jaka jestem. Jeśli sukcesem można nazwać zainteresowanie wśród „sanhedrynu” to rzeczywiście jest ono wielkie. Wydaje mi się, że jednak rozgrzeszenia nie dostanę hehe 🙂 . Ba, nawet dowiedziałam się, że mam inny życiorys  🙂 Ciekawe prawda?

Jedna tylko moja prośba do „sanhedrynu” – jak już wygłaszasz swoje sądy o kimś, to przynajmniej sprawdź czy to o tej dokładnie osobie wygłaszasz  🙂

„Sanhedryn” bowiem uważa, że jego osąd jest bezwzględną i jedyną prawdą, nawet jeśli nie ma z prawdą nic wspólnego. „Sanhedryn” uważa też, że jest bardzo mądry. No cóż tyle tylko, że osoby pomylił  🙂

O kobiecie słów kilka

 

Czasami tak sobie myślę, że położenie w jakim znajdują się kobiety jest tylko i wyłącznie ich własną winą. Wysoka Rada jednak winy tej nie znajduje. To świat jest zły i wszyscy po nim chodzący też są źli. Uważa, że da sobie radę, przecież inni są gorsi, a nawet jak ktoś jest lepszy to też idealny nie jest, więc można mu/jej dopisać kilka interesujących faktów. Tak żeby poczuć się lepiej. A jeśli już można dopisać to drugiej kobiecie, oooo to nawet bez zastanowienia, bo zawsze oceniać będzie pod względem przydatności, zysku jaki określone działanie przyniesie. Bez zapłaty, zysku, korzyści Wysoka Rada, nie wykona nawet najmniejszego ruchu. Nawet nie patrzy co robi jej dziecko (a właśnie zdeptało sadzonkę). To są prawa natury i nie ulega wątpliwości, że „Sanhedryn” zgodnie z tym prawem działa. Tyłek musi ją naprawdę boleć żeby z tej ławeczki wstała.

Prawdziwy SANHEDRYN jest jednak całkowitym przeciwieństwem powyższego „sanhedrynu ławeczkowego”. Sanhedryn bowiem to coś co istnieje w nas. To nie jakiś sąd, który wydaje wyroki na piśmie, osądza innych. Sanhedryn, to kiedy ja siebie osądzam. I nie ma żadnego Mesjasza, na którego trzeba czekać, bo każdy ma się zbawić SAM.

Samozbawienie?

 

Zdaję sobie sprawę, że samozbawienie przez Wysoką Radę jest nieosiągalne, ale czy ktoś powiedział, że będzie łatwo? W jednym z listów 1118 z naszej strony KDW czytamy:

Faraon cierpiał na zaburzenia trawienia powodujące stałe obstrukcje. Nic przez niego nie przechodziło dalej – wszystko co do niego trafiało było zatrzymywane w środku. Funkcjonował na zasadzie czarnej dziury. Nie było przepływu. Ta potrzeba akumulacji, gromadzenia i zbieractwa znalazła swoje ujście w tym, że nawet Hebrajczyków zatrudnił do budowy dwóch miast: miast -spichlerzy. Jest to ciekawe ponieważ sam tytuł Faraon też ma odniesienia do obiektu budowlanego a mianowicie słowo faraon oznacza “wielki dom” w języku egipskim.Obydwa te miasta miały stać się miastami spichrzami, gigantycznymi magazynami i z komentarzy wiemy, że nie było to ich pierwotną funkcją. Miasto jako coś co jest naturalnym miejscem osiedlania się ludzi miało zostać obwarowane i zamienione w twierdze magazynowe. Te dwa miasta to Pitchom i Ramses.

Pi-Thom oznacza usta otchłani, czyli usta czegoś nienasyconego, zaś Rameses oznacza trawienie, trawienie poprzez zło, czyli jecer ra. Samo trawienie nie jest niczym przeciwnym naturze – ale trawienie nieustanne jest nienasyconym żarem tym bardziej kiedy zrozumiemy, że to obwarowywanie tych dwóch miast ma głębokie symboliczne znaczenie.     Teraz weźmy pod uwagę, że to faraon w nas czyli nasz obraz siebie samych, zatrudnia do budowy tych miast-twierdz-spichlerzy Hebrajczyków w nas, czyli te cząstkę naszej istoty, która ma świadomość istnienia i braku Boga. To narzucone zajęcie ma ich zneutralizować. Zatem gromadzenie, budowa spichlerzy ma zagłuszyć nasze wołanie o wolność oddawania czci Jedynemu.

Ciekawe czy Wysoka Rada spojrzy teraz bardziej krytycznie w swoją stronę, zanim ławeczka zarwie się pod ciężarem egoizmu  🙂

Pozdrawiam

———————————————

1 Sanhedryn – Wysoka Rada, Sąd

Śledź mnie w social mediach
Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Artykuły, Rozwój,  02/10/19

Przebudzenie świadomości

5.0 01 Co to znaczy przebudzenie świadomości. Dlaczego świat śpi i co to jest świadomość? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy najpierw zbadać dynamikę „woli” w naszym własnym życiu. Weźmy przykład osoby, która jest właścicielem firmy. Nasz biznesmen robi wiele rzeczy w ciągu dnia – wstaje wcześnie rano, dojeżdża do swojego biura, odpowiada na telefony, […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Tora, Video,  28/09/19

Parsza Nicawim

5.0 01 Parsza Nicawim poprzedza nowy rok, czyli to jest coś takiego ostatniego. Co to oznacza spróbujemy dzisiaj zrozumieć. Parsza Nicawim Jeżeli człowiek nie budzi się przed nowym rokiem to kiedy się obudzi? Jak już się budzi po wyroku to nie pomoże mu płacz i krzycz. Powiedzą mu, to już się skończyło. Nie można zmienić […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.