Zamknij
Menu
Ask Me,  31/03/19

Masz jakieś problemy?

Masz jakieś problemy?

To pytanie z cyklu, dlaczego ty dostajesz, a ja nie? Jest mi tak ciężko, a ty masz jakieś problemy? Co możesz powiedzieć o życiu jak nie masz problemów?

Masz jakieś problemy?

Pytanie takie standardowe. Przytrafia się każdemu, kto szuka wiedzy. Chce być lepszy od innych. To wygląda mniej więcej tak.

Ja tu ciągle przychodzę. Czytam wszystko, słucham i oglądam. I dlaczego nie ma efektów? Przecież ja tak się wysilam. Ja się tu zajmuje duchowością. Przecież za samo to już powinna być jakaś nagroda. A ja dostaję tylko same cięgi. Ciągle mnie tylko biją. Wszystko jest przeciwko mnie. Im bardziej się tym zajmuje tym jest mi gorzej. Usunęli mi macicę. Nie jestem teraz kobietą. Usunęli mi prostatę. Nie jestem teraz mężczyzną.

A ona ta Kowalczyk też się zajmuje i u niej jest wszystko dobrze. Dlaczego ja tak cierpię, a ona taka szczęśliwa? No dlaczego? Czym ona się różni ode mnie? Kowalczyk! Masz jakieś problemy?

Wybór

    • Po pierwsze kto powiedział, że musisz dostać jakąś nagrodę? To ego powoduje takie wątpliwości. Tam gdzie są wątpliwości, jest miejsce na wybór. Dla kogo jesteś? Dla swojej dupy, czy dla kogoś innego? Dla Tego, który Cię stworzył.
    • No tak, ale ja się tak wysilam.
    • Poważnie?
    • Ten twój Buk mi się nie podoba. Jest niedobry. On się nade mną znęca. Ja wolę tego co znałam do tej pory.
    • Jasne. Łatwiej rzucić ochłap,  wtedy będziesz mieć spokój.

Po co tu jesteś?

Spójrz prawdzie w oczy! Jaką ulgę ma świat z tego, że tu jesteś? Co mają inni z tego twojego narzekania? Ochłapy. Same ochłapy, bo myślisz tylko o sobie. Żałosne. Po stokroć żałosne.

To wszystko łączy nas do Parszy Szmini. Do tragedii ojca, który traci 2 synów. Już mówiłam o tym, ale widocznie nie chcesz tego przyjąć. Aarona boli straszliwie utrata synów. I nie wie, dlaczego oni zginęli, ale też wie, że musi kontynuować. Bo on czuje, że skoro pozostał, to znaczy, że jest potrzebny. On rozumie po prostu swoje zadanie. Rozumie, że nie jest tu dla siebie. Nie jest tutaj dla zaszczytów i nagród. Bo ile by nie zrobił zawsze będzie ktoś niezadowolony. Co by nie zrobili on i Mojżesz, wystarczy jedno niepowodzenie i będą oboje najgorsi na świecie.

Niestety, ale tak właśnie działamy. Każdy jest pieprzonym hedonistą. Każdy goni za przyjemnościami i jednocześnie ucieka od bólu. Każdy marzy o tym, by być królem, chociaż jest marnym pyłem. Mniemanie o sobie wielkie tylko możliwości marne.  

Szaty kohena

Apropos mniemania o sobie. W tym fragmencie Tory jest też mowa o szatach kohena. Te szaty są takie bardzo wyjątkowe. Robi się je z najlepszych materiałów. Są przepiękne. A na końcu trzeba je pokropić krwią i oliwą. Ciekawe takie.

Znowu pojawiają się te same pretensje. Przecież to głupota jakaś! Siedzieć, dłubać, wyszywać złotem, a na końcu pobrudzić! Ja się tak staram. Szyję to wszystko tyle czasu, a oni to niszczą! Brak szacunku do mojej pracy! Za kogo oni się mają! Co za chamstwo! Ja! Taka wielka rękodzielniczka! Nie mogę na to pozwolić!

Warto się jednak nad tym zastanowić. Po co ta krew i ta oliwa? Czy ktoś z was występował kiedyś przed ludźmi z plamą na ubraniu? Wątpię. Przecież to plama na honorze. Nie, nie ja muszę błyszczeć. To niedopuszczalne. Co o mnie pomyślą? Wyśmieją mnie.

Zniwelować siebie

A to właśnie o to chodzi, żeby nie powstało to wielkie mniemanie o sobie. Od 2 tysięcy lat nie ma już świątyni i kohenów, więc każdy ma być sam tym kohenem i nosić te poplamione szaty. To Ty jesteś tym Aaronem, który stracił dzieci i musi kontynuować.

Musisz, naprawdę musisz wykrzesać w sobie siły i wesołość, która jest wymagana. Musisz się poświęcić. Nie ma innej drogi. I jedyne co może pomóc, to wymienić problemy na przeszkody. Wtedy wystarczy tylko przeskoczyć i iść dalej. Wtedy nie ma potrzeby zazdrościć, że komuś się coś udało. Bo co można powiedzieć na temat cadyka? Upadł, ale wstał. Podniósł się i teraz jest wyżej niż był gdy upadał.

To chyba wszystko na ten temat. Znowu się naraziłam i znowu dałam po dupie. Nie ma jednak innej możliwości. Przed nami tylko wysiłek. W spokoju może być tylko Stwórca, a my jesteśmy, by Mu służyć.

Ok, do następnego. Pa.

Śledź mnie w social mediach
Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Artykuły, Rozwój,  02/10/19

Przebudzenie świadomości

Co to znaczy przebudzenie świadomości. Dlaczego świat śpi i co to jest świadomość? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy najpierw zbadać dynamikę “woli” w naszym własnym życiu. Weźmy przykład osoby, która jest właścicielem firmy. Nasz biznesmen robi wiele rzeczy w ciągu dnia – wstaje wcześnie rano, dojeżdża do swojego biura, odpowiada na telefony, odbywa spotkania […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Tora, Video,  28/09/19

Parsza Nicawim

Parsza Nicawim poprzedza nowy rok, czyli to jest coś takiego ostatniego. Co to oznacza spróbujemy dzisiaj zrozumieć. Parsza Nicawim Jeżeli człowiek nie budzi się przed nowym rokiem to kiedy się obudzi? Jak już się budzi po wyroku to nie pomoże mu płacz i krzycz. Powiedzą mu, to już się skończyło. Nie można zmienić werdyktu, ale […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis