Zamknij
Menu
Tora, Video,  27/04/19

Parsza Achrei Mot

Parsza Achrei Mot

Parsza Achrei Mot daje wskazówki jak prawidłowo widzieć rzeczywistość. Jak samodzielnie się doskonalić, aby zrealizować ten prawdziwy cel naszego życia. Ten cel przez nasze ego jest teraz zakryty.

Jesteśmy w okresie liczenia omeru. Liczenie omeru to okres od wieczora 21 kwietnia do wieczora 8 czerwca 2019. Postaram się przybliżyć pojęcia, aby te wskazówki stały się widoczne.

I tym co prawda zajmuje się dużo ludzi i dużo ludzi pamięta, że w tym czasie wymarli uczniowie rabi Akiwy i to ponoć za nienawiść między sobą, czyli za naruszenie całości Tory – 613 prawa utrzymującego wszystkie pozostałe: kochaj bliźniego jak siebie samego. Żeby to jakoś inaczej zrozumieć spróbujemy postawić sobie pytania i potem na nie odpowiedzieć.

    1. Jaki jest prawdziwy cel  życia? Czyli po co jest cierpienie i pamięć cierpienia?
    2. Określamy życie jako walkę, ale z kim walczymy i w czym ta Parsza Achrei Mot może pomóc. Wiemy, że liczenie omeru to jakiś czas oczyszczania, więc na czym polega to oczyszczanie i co my biedni możemy zrobić, jeżeli takim wielkim uczniom Akiwy się nie udało? Bo jak byśmy zapytali kogoś jak woli się obudzić rano: kochając czy nienawidzą, odpowie, że kochając, więc czemu tym wielkim i nam małym to się nie udaje?
    3. Co to jest ten bliźni, to najważniejsze prawo, esencja Tory, co określamy jednym zdaniem: kochaj bliźniego jak siebie samego ? Jeśli jest tylko Stwórca i stworzony. Stwórca i każdy sam z nas naprzeciw Niego i jedyne co łączy to otrzymana Tora, to gdzie jest ten bliźni?
    4. Jak oczyszczać ego. Co to jest to ego i dlaczego zachowuje sie jak sie zachowuje?

Zrozumienie tych pytań będzie też odpowiedzią czemu w tym okresie zwiększa się napięcie i podnoszą się problemy.

 

Wykup dostęp aby czytać dalej Śledź mnie w social mediach

Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Artykuły, Rozwój,  02/10/19

Przebudzenie świadomości

Co to znaczy przebudzenie świadomości. Dlaczego świat śpi i co to jest świadomość? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy najpierw zbadać dynamikę “woli” w naszym własnym życiu. Weźmy przykład osoby, która jest właścicielem firmy. Nasz biznesmen robi wiele rzeczy w ciągu dnia – wstaje wcześnie rano, dojeżdża do swojego biura, odpowiada na telefony, odbywa spotkania […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Tora, Video,  28/09/19

Parsza Nicawim

Parsza Nicawim poprzedza nowy rok, czyli to jest coś takiego ostatniego. Co to oznacza spróbujemy dzisiaj zrozumieć. Parsza Nicawim Jeżeli człowiek nie budzi się przed nowym rokiem to kiedy się obudzi? Jak już się budzi po wyroku to nie pomoże mu płacz i krzycz. Powiedzą mu, to już się skończyło. Nie można zmienić werdyktu, ale […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis