Zamknij
Menu
Tora, Video,  18/05/19

Parsza Behar, wszystko jest od Niego zależne.

Parsza Behar, wszystko jest od Niego zależne

Parsza Behar na górze, to parsza rolnicza, dla rolników, ale tu jest coś ciekawego. Parsza zaczyna się od micwy  Szmitta nazywanej również Szabatem dla ziemi. Rolnik zasiewa, zbiera itd, a okazuje się, że to nie jest jego. W jakimś tam momencie musi zostawić i nic z tego nie ma.

Ale zanim siejemy to co robimy z ziemią? Ziemię trzeba zaorać. Orka, co to jest takiego? Co my wtedy robimy? Użyźniamy i co to znaczy? Ziemia na wierzchu była jałowa i wysuszona. Teraz zmieszaliśmy z tą, która była wewnątrz.

Parsza Behar, wszystko jest od Niego zależne.

Jak to teraz porównać z tym co robimy w duchowym? Na początku Stwórca chciał stworzyć wszystko w dun. W din jak jest złe to kara a jak dobre to nagroda. Później Stwórca dodał do tego rachamim bo kocha. Należy się kara ale poczekajmy dajmy szansę może się naprawi. Ma kredytu dolara dodamy mu jeszcze jednego dolara. odda później.

Jak to jest w tej orce? Ziemia to jest ta chęć najgrubsza w człowieku, największe natężenie ego. Co więc my tu robimy?

Pracujemy 6 dni a w 7 diu podnosimy? O co tu chodzi.

Mam pragnienie do dobrego wina. To jest moja adama. Co z tym robię? Przyjmuję, że winogrona stworzył Stwórca. Całe to wino z tych winogron to jest Stwórca. Butelka, w której to wino było nie skwaśniała to też Stwórca. więc ja jestem ta która ma przyjemność z tego co stwórca dla mnie stworzył. I wtedy mu dziękuję za ta przyjemność, pamiętając że we wszystkim jest tylko Stwórca, który ma przyjemność z tego, że ja mam przyjemność. Wtedy ja podnoszę toast nie dlatego, że tak jak na początku mam ochotę pić tylko żeby Jemu zrobić przyjemność. A przyjemność jest w tym że ja oceniam jego wysiłek, który on zrobił dla mnie. I za ten wysiłek, który widzę ja Go kocham. Bo widzę co On zrobił dla mnie inaczej jestem ten który Go nie widzi, tylko się zajmuje tym co mi się wydaje, że Od niego otrzymuję.

Czyli jestem taka, która widzi tam różne takie i część mi się podoba a część nie i wydaje mi się, że to ja sama to wszystko stworzyłam np. to wino.

I właśnie po to jest sobota  żebyśmy przez cały czas pamiętali. Po to jest szmita i jowel. Po 6 latach pracy na polu można pomyśleć. Przecież ja tu robiłam, orałam, siałam, kosiłam i mam teraz chleb i ja to zrobiłam. Ale to tak rzeczywiscie nie jest. Bo właśnie jednym z największych problemów, które odczuwamy w tej naszej pseudo rzeczywistości jest to, że wydaje nam się że duchowy jest odcięty od naszego ziemskiego. Że to dwa jakieś odrębne. Jedno nie związane z drugim i wtedy też wydaje nam się, że w rzeczywistości ziemskiej to wygląda w ten sposób.

Ja żyję tą rzeczywistością i jak się trochę zmuszam, to wtedy w tej rzeczywistości pojawia się też Stwórca. To znaczy, że stwórca jest zależny od tego czy ja sobie o nim przypomnę czy sobie nie przypomnę. To znaczy, że jest zależny od mojej pamięci.

Nie myślimy, że wszystko, też to czy ja istnieję czy nie wszystko jest od Niego zależne. Nam się wydaje, że my mamy tutaj swoje problemy i od czasu do czasu przypominamy sobie o Stwórcy i nasze działania wszystkie tak wyglądają.

Np rozumiemy że upiększenie którego chciały dusze jest związane z podobieństwem. Chcialy sie upodobnić, dusza też chce odczuwać emanację. Ta emanacja to jest to co mówiłam. Wino które piję to nie jest wino dla siebie poczuć smak wina, tylko odczuć tą miłość do Stwórcy który stworzył to wino dla mnie. I tą przyjemność ja chcę mu przekazać jako akt miłości, bo wtedy nie piję dla siebie, tylko żeby mu przekazać jak ja odczuwam tą przyjemność.

To bardzo trudne do zrozumienia. W kabale to się nazywa cimcum alef. To jest zmiana która mówi, że ja jestem już w innej rzeczywistości. Nie oceniam prezentów tylko oceniam miłość, która to dla mnie stworzyła. Widzę tą miłość nie oceniam. Widzę we wszystkim co spotykam tą miłość do mnie. W tym, że się budzę, czyszczę zęby, że mam jeszcze zęby,że nie wypadły w nocy. Że w nocy nie zatkała się dziura i nie umarłam. To nie ja powoduję to On.

Bo cała ta rzeczywistość którą ja widzę nawet te trzy linie, to w tej mojej obecnej rzeczywistości ja je widzę jako coś na zewnątrz mnie lub wewnątrz mnie. A linia środkowa to jest linia, która to oddziela. I teraz spotykam coś co chcę żeby zostało na zewnątrz i coś co chcę wpuścić do wewnątrz. I według tego określam co jest dobre a co złe.

A ta rzeczywistość prawdziwa polega na tym, że ta granica jest we wszystkim i ona jest wszystkim. Nie ma dobrego i złego, nie ma prawa i lewa. Tylko ta granica ma spuchnąc aż do nieskończoności. Aż nie będzie jakiejkolwiek różnicy między wnętrzem i zewnętrzem.Wnętrze to jest coś  moje, a coś co nie jest moje jest na zewnątrz. Czyli mamy podział na światło wewnętrzne i otaczające, a światło jest tylko jedno.

Tutaj w tej rzeczywistości ja jestem zdolna do emanacji jeżeli ja przestaje brać to dla siebie, a myślę o Jego przyjemności, bo On zrobił wszystko dla mojej przyjemności. Teraz robię wszystko co mogę dla jego przyjemności, wtedy też mogę brać wszystko dla Jego przyjemności. Bo o to chodzi.

Wykup dostęp aby czytać dalej

 

 

Śledź mnie w social mediach
Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Artykuły, Rozwój,  02/10/19

Przebudzenie świadomości

5.0 01 Co to znaczy przebudzenie świadomości. Dlaczego świat śpi i co to jest świadomość? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy najpierw zbadać dynamikę „woli” w naszym własnym życiu. Weźmy przykład osoby, która jest właścicielem firmy. Nasz biznesmen robi wiele rzeczy w ciągu dnia – wstaje wcześnie rano, dojeżdża do swojego biura, odpowiada na telefony, […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Tora, Video,  28/09/19

Parsza Nicawim

5.0 01 Parsza Nicawim poprzedza nowy rok, czyli to jest coś takiego ostatniego. Co to oznacza spróbujemy dzisiaj zrozumieć. Parsza Nicawim Jeżeli człowiek nie budzi się przed nowym rokiem to kiedy się obudzi? Jak już się budzi po wyroku to nie pomoże mu płacz i krzycz. Powiedzą mu, to już się skończyło. Nie można zmienić […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.