Zamknij
Menu
Tora, Video,  15/09/19

Parsza Ki Tece

Parsza Ki Tece

Parsza Ki Tece w tłumaczeniu na polski znaczy “bo wyjdziesz” i w pierwszym zdaniu mamy napisane Ki Tece lemilchama al ojwecha, przetłumaczone na polski jako Wyjdziesz na wojnę przeciwko wrogom. Kto to są ci wrogowie jeśli jestem tylko ja i Stwórca? Ci wrogowie to musi być więc jakaś część we mnie.

Spróbujemy ją teraz znaleźć i aby się tym zająć zaczniemy od początku hehe. My widzimy podział kobieta – mężczyzna jako ludzki mimo, że człowiekiem jeszcze nie jesteśmy. To jest bardzo ciekawe, że łatwiej przychodzi nam, że mamy znaleźć człowieka w człowieku niż przyznać się do tego, że jesteśmy samcem i samicą, a człowieka dopiero każdy musi znaleźć. Bo to co określamy jako zwierzęcy to jest właśnie samiec i samica. I różnice między samicą i samcem to różnice biologiczne. Nie powstaje coś co jest uwarunkowane w rozwoju duchowym. W rozwoju duchowym mamy możliwość kim jesteśmy. Jesteśmy ten pierwszy albo ostatni. Pierwszy że przyjmuje swoje miejsce w całym łańcuchu natury jako pierwszy i wykonuję dokładnie jak służą wzajemnie i podnoszą się do góry te niższe poziomy. To znaczy martwy służy roślinnemu, roślinny służy zwierzęcemu, zwierzęcy służy mówiącemu. 

I to wszystko nie dzieje się poprzez jakąś część egoistyczną tylko poprzez chęć zapisaną w matrycy, chęć miłości. Bez tego jaki miałby powód martwy służyć roślinnemu lub roślina służąca zwierzęciu. Jaki ma to sens, roślina nie zarabia na tym nic, że zwierzę ją spożywa. Tak samo martwy nic nie ma z tego, że roślina go rozdrabnia i wyciąga z niego wszystkie minerały. To są oczywiste straty przecież. Też nie widzę powodu czemu krowa miałaby oddać siebie po to tylko bym ja miała pełny brzuch. Czy dając mi mleko, w jakim celu? Przecież ja nie jestem dzieckiem krowy żeby mi ona to mleko oddawała. Wszystko to jest w matrycy.

Człowiek ma już wybór. Jeżeli on nie będzie służył dalej stanowi boskiemu, który jest dla nas w tej chwili zakryty, to nie wykonuje swojego zadania. Wtedy to szkoda, że on jest mięsożerny, bo jeśli zadania nie wykonuje on nie podnosi tego poziomu, który wykorzystał do poziomu następnego. Bo tak to wszystko funkcjonuje, że martwy aby dalej funkcjonować musi dać roślinnemu, roślinny zwierzęcemu. Zwierzęcy aby dalej istnieć musi dawać ludzkiemu, a ludzki już powinien dać  duchowemu. Jeżeli ludzki tego nie robi, nie wykonuje swojego zadania. 

Zanim powstanie ten ludzki to mamy samca i samicę. Samiec i samica muszą podnieść się do swojego wyższego stopnia. Wyższy stopień to jest dla nich, w ich pojęciu wyższy stopień. To taki, który potrafi mnie osiągnąć, odpowiedzieć na wszystko co mnie drąży, dać rozwiązania, pokazać jak się rozwijać. To jest wyższy stopień i powinniśmy nazywać to Stwórca, bo niestety w języku polskim nie ma odpowiednika dla słowa bore. Bore to jest chodź i zobacz. Stwórca brzmi za bardzo zobowiązująco, ale do czegoś takiego dalekiego nie mamy bezpośredniego połączenia i wyższy stopień nas do tego prowadzi. Jeśli jest więc jakaś grupa, która ma coś ze sobą wspólnego i ma też wspólnego przewodnika, to przewodnik służy jako Stwórca. Zarówno dla samca i samicy. Nie ma tu więc jakiejś większej różnicy dla uczącego się, w określeniu kto dla mnie jest ten Stwórca, bo to jest ten który mnie naucza. Ja czuję w sercu, że to jest ten, który mi da to czego szukam. A ja szukam być człowiekiem. Prawdziwym człowiekiem, który już ma znajomość i możliwość wyboru. Nie ten który ma chochmę tylko ten, który ma światło miłosierdzia. 

Wtedy samiec potrafi podnieść się ponad swoje ego. Wtedy nazywa się gewer גבר w tłumaczeniu na polski mężczyzna bo to pochodzi od słowa lehitgaber לְהִתְגַּבֵּר przezwyciężyć czyli zwyciężył swoje ego. Samica zaś w chwili wyboru i służenia Stwórcy też już staje się ludzka. Ona już nie tylko mówi mój Stwórca, ale poprzez maaser i inne działania udowadnia, że Jego tak naprawdę traktuje. Te działania łączą ją z tym, którego na Stwórcę wybrała. 

Nie ma możliwości będąc w jednej grupie mieć wielu Stwórców, różne wyższe stopnie, różnych rabinów itd. Bo raw to jest właśnie wyższy stopień. Wspólnotą jest więc też ten sam wyższy stopień. Mam nadzieję, że to zrozumiałe.

Teraz ten gewer przyprowadził nas do sedna tej Parszy Ki Tece. Do tego zdania Ki Tece lemilchama al ojwecha, bo tu jest napisane wyjdź na wojnę NAD wrogami. Al ojwecha mówi że mamy większą siłę niż wrogowie. Czyli jest jakaś wyższa siła, która przychodzi nam z pomocą. Ci wrogowie to jest jecer ra. Nie ma nic na zewnątrz. Jakiś modlitw o przyjaciela itd. Ktoś kto mówi coś takiego powinien sprawdzić siebie czy w ogóle coś osiągnął. 

W gmarze jest napisane tak: ten który przychodzi się oczyścić pomaga mu się i o to właśnie chodzi w tej wojnie. Bo jak zaczynamy wojnę, to jesteśmy w tych samych siłach. Ja który wychodzę na wojnę i jecer ra, który jest we mnie. I warto zastanowić się co to jest to jecer ra. Bo to tak straszliwie brzmi obezwładniająco jecer ra, ale nikt dokładnie nie wie co to jest, a jecer ra to jest sfałszowane ja. Sfałszowane ja lubi oskarżać, nie lubi brać odpowiedzialności, nie lubi pracować, nie chce osiągać sukcesów, nie robić co ma robić, nie dawać z siebie,  serca, chce kochać siebie zamiast drugiego. 

Tak my działamy. Nie lubimy kogoś obejmować no chyba, że czujemy tam jakąś zapłatę. Zbytnio nie czujemy potrzeby żeby coś osiągać, nawet gdybyśmy mogli to przestalibyśmy też oddychać. Bo cena za to jest za wysoka. W nas jest straszliwe lenistwo. Musi więc być coś co spowoduje w nas ruch. Zarobek. Be zarobku nie ruszymy dupy. Nie ma w nas ruchu nie tylko żeby służyć drugiemu, ale za bardzo się też kochamy żeby służyć sobie. 

To powstało przy złamaniu naczyń, przy grzechu drzewa życia. Tam przecież nie powstało osiągnięcie chochmy. Pierwszy człowiek Adam Riszon nadaje imiona wszystkiemu zanim jest ten grzech. Czyli chochma istniała już przedtem. Co więc jest w tym grzechu? Jeżeli nie chochma to co? 

Powstało tam odczucie dobra i zła, ale to odczucie dla mnie samego. Ja jestem w stanie kochać, ale jedynie siebie. Czyli jestem w stanie działać według tego co jest dla mnie dobre, a uciekać od tego co jest dla mnie złe. Czyli znowu to samo zwierzę, które leci do cukru a ucieka jak go kłują lub odczuwa jakąś przykrość. Z tym że zwierzę jest już bardziej naprawione, bo przynajmniej w matrycy jest gotowe służyć wyższemu. Ja, absolutnie nie. Ja jestem gotowy połknąć tego wyższego, wykorzystać go całkowicie, nie dać mu z siebie nic. Bo we wszystkim co mu daję, nawet rozumiejąc, że on dał mi już wszystko i co ja mogę mu dać jest jedynie ta 10 część, tego też nie chcę dać. Teraz wynajdę sobie różne przeszkody żeby tego nie zrobić. 

W prawdziwym rozwoju powinna być radość z tego, że ja mu daję tą 10 część i odczucie nieustanne, że ja chcę mu dawać więcej. Bo ja go kocham, więc jeśli chcę oddawać więcej to tylko jeśli zarobię więcej, bo jest ograniczenie 10%. Automatycznie więc chęć dawania jemu powoduje dla mnie możliwość większego zarobku.

Tak samo będę dawać więcej, jeśli rozpowszechnię to, bo każdy ma swoje 10% i jeśli wszyscy dajemy 10%, to Stwórca dostaje 10% z całości. Wyższy stopień otrzymuje 10% z całości i to już powinno spowodować we mnie radość, że ja już biorę udział w przekazaniu miłości ze stopnia na stopień. 

Jeśli już mowa o rozpowszechnianiu to doszliśmy do końca części dostępnej dla wszystkich, żeby oglądać dalej należy wykupić abonament, dostępny pod linkiem, który się wyświetla. Można też wykupić pakiet vit, wtedy nie dość, że masz pierwszeństwo przed wszystkimi, to dostajesz też wszystkie zamknięte materiały i produkty na rok.  https://namojejchmurze.pl/sklep/pakiet-vip/

Śledź mnie w social mediach
Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Artykuły, Rozwój,  02/10/19

Przebudzenie świadomości

5.0 01 Co to znaczy przebudzenie świadomości. Dlaczego świat śpi i co to jest świadomość? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy najpierw zbadać dynamikę „woli” w naszym własnym życiu. Weźmy przykład osoby, która jest właścicielem firmy. Nasz biznesmen robi wiele rzeczy w ciągu dnia – wstaje wcześnie rano, dojeżdża do swojego biura, odpowiada na telefony, […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Tora, Video,  28/09/19

Parsza Nicawim

5.0 01 Parsza Nicawim poprzedza nowy rok, czyli to jest coś takiego ostatniego. Co to oznacza spróbujemy dzisiaj zrozumieć. Parsza Nicawim Jeżeli człowiek nie budzi się przed nowym rokiem to kiedy się obudzi? Jak już się budzi po wyroku to nie pomoże mu płacz i krzycz. Powiedzą mu, to już się skończyło. Nie można zmienić […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.