Zamknij
Menu
Tora, Video,  31/08/19

Parsza Ree, widzieć

Parsza Ree

Parsza Ree widzieć

To Ree widzieć jest zapisane w dziwny sposób, bo jest tu dodatkowa litera i oprócz niej mamy też znaczek dla jud. To więc wskazuje, że ta Parsza Ree widzieć, która do tej pory nie została otwarta w Zoharze jest zamknięta tajemnicą. Z Boska  pomocą spróbujemy ją otworzyć. Z pomocą tego, który wymyślił rzeczywistość tylko z tą pomocą, w jakiś sposób nam się to uda otworzyć trochę głębiej czym ta parsza się zajmuje.

Ten zapis literowy jest trochę dziwny, bo jest to jud ponad słowem. I jeżeli bierzemy te litery to mamy jud reisz alef i hej. Jeżeli zmienimy porządek tych liter to dostajemy Iraa, tłumaczone jako strach niesłusznie. Bo w zoharze jest wytłumaczenie, że jeśli chodzi o strach to by to było pachad. a nie ma powiązania pachad z Iraa w hebrajskim. 

Iraa to absolutny szacunek do Stwórcy i żeby ten szacunek by naprawde absolutny musi być z mojej strony totalna skromność. Tylko wtedy powstaje różnica w ocenie siebie i szacunek do Niego i Jego Wielkości. I w związku z tą wielkością jeśli pamiętamy z poprzedniej parszy że te cztery litery określające jhvh to tylko krzesło, tron królewski a sam Król to jest  to co jest nad literą jud, ta jej końcówka, kropeczka. I co przedstawia w rzeczywistości to ten ciemny punkt nieokreślony, który jest tylko określony przez jego jasne otoczenie. Jasne otoczenie to wszystko co nam Stwórca dał, cała rzeczywistość. Cała rzeczywistość została stworzona dla stworzonego, więc co Stwórcy zostało to tylko ten nieokreślony wielkością punkt. Nam dał wszystko a sam nic nie ma. To jest w pojęciu stworzonego. Po tym jak coś takiego osiąga i odczuwa że Stwórca dał wszystko,więc najmniejsze  co może zrobić to ograniczyć się w dziesiątej części. Jeśli bierzemy pod uwagę cały parcuf to wiemy, że da dolna część malchut jest tą dziesiątą częścią. Wtedy mamy 9 pierwszych które przy pomocy Stwórcy lub sam postaram się naprawić, ale ta 10 część określana jako serce kamienia, nie jestem w stanie naprawić. Dlatego dobrowolnie przyjmuje to ograniczenie 10 części. Czemu dobrowolnie? Bo to jest dokładnie 10 plag egipskich i to jest największa plaga, pierworodna. 

Bo co dzisiaj w naszej rzeczywistości jest nasza pierworodną plagą? Na czym nam najbardziej zależy? Na pieniądzach. Pieniadz Stału sie czzymś najbardziej ważnym. Naszą największą chęcią. Ogłaszamy, że pieniądze mówią wszystkimi językami. Kto ma stówę może najwięcej powiedzieć. Pieniądze stały się cielcem. I to właśnie sami chcemy poświęcić. To jest maaser. I maaser warto bardzo dokładnie zrozumieć. Wszystko związane z poświęceniem dla Stwórcy ma pierwszy najważniejszy czynnik, że nie może być cierpienie wykonując to. Nie można z jednej strony dawać i cierpieć z drugiej. Wtedy lepiej żeby nie dawać. Założenie jest jedynie takie że to musi być zrobione w wesołości. Stwórca nie ocenia tego co jest dane tylko w jaki sposób jest dane.

Wtedy mamy coś takiego czym zajmowali się też w tych starszych czasach, że próbowali zrozumieć jaka jest najlepsza droga w celu wykonania tej naprawy. To był Rabi Jona i inni, którzy dochodzili do różnych wniosków. Choć różnili się tylko tym, że jeden miał więcej wiedzy, a inny szybciej dochodził do wniosków, to wnioski mieli takie same. Tszuwa to naprawić chęć otrzymywania na chęć emanacji, tfila modlitwa i cedaka poświęcenie aby została naprawiona część, której nie jesteśmy w stanie naprawić. Przekazanie maaseru jest możliwe jeśli mam radość z tego, że maaseruję.  Bo wtedy to działa dokładnie jak wszystko w emanacji. Im więcej daję tym więcej mam. I wtedy to jest też zaliczane jako micwa maaser. Bez radości, że mam możliwość dać kochanemu który dał mi wszystko co poświęcam, nie jest warte. Żaden wysiłek jeśli nie ma z tego radości nie ma żadnej wartości, jest bez znaczenia. 

Warto to zrozumieć. Dobrze, że wspomniałam przed chwilą micwę, bo one nam posłużą teraz w tym zrozumieniu. Ciągle się mówi 620 micw, 7 jakiś naprawionych, potem znowu 613. Wszyscy to klepią, ale zrozumienia brakuje. 

Wszystko to dzisiaj sobie otworzymy, bo rozumiemy, że te 620 chęci, micwot wszystkie razem stanowią światło proste. Czyli jedność. Stanowią jedną siłę. Ze strony całości, ze strony Stwórcy jest tylko jedność, jedna siła. Ze strony stworzonego, aby to było możliwe do naprawy zostaje to podzielone właśnie 620. Czyli jedna siła podzielona na 620. Te 620 jest w zamyśle stworzenia. I na początku w bchinie dalet, jest już 6 naprawionych chęci. Czemu 6?

Jeżeli rozumiemy że cała siła ze Strony Stwórcy to absolutna miłość, więc musimy odnaleźć tą absolutną miłość w tych 620. Bo to jedno dzieli się na 620 i mamy w tym 6 naprawionych. Poszukajmy ich. 

W martwym mamy jedną siłę. Jaka to może być? Ciekawe co nie? Co robi ziemia oprócz tego, że istnieje? Służy. Do powstania rośliny. Martwy ma pierwszą cechę miłości. Bez tego nie byłoby roślinnego. Ziemia by wtedy nie dała możliwości rosnąć roślinom.

Sprawdźmy dalej. Mamy teraz roślinę. Co w niej się dzieje? Roślina ma tą pierwszą cechę od ziemi i odczuwa od siebie miłość do zwierzęcego. Czyli roślinny ma dwie cechy miłości i dzięki temu może być zwierzęcy.

Dalej zwierzęcy. Zwierzęcy zawiera w sobie ma dwie cechy z rośliny plus cechę miłości od siebie, razem trzy. 

W duchowym wszystko istnieje zawsze to kiedy to zsumujemy to mamy sześć. 

martwy    1 

roślinny    2

zwierzęcy 3

           =    6

Sześć cech w zamyśle stworzenia i w matrycy. One są już naprawione. Bez tych cech nie byłoby rzeczywistości takiej jaką widzimy. Byłoby jedynie martwe. 

Wszystko ładnie pięknie, ale Kowalczyk, mówiłaś o 7 cechach naprawionych. 7 cecha należy do mówiącego i określamy ją jako naprawione awoda zara. Mędrcy sanchedrynu pościli przez 3 dni i modlili się, żeby nie było więcej awoda zara i w chwili gdy została zlikwidowana, przestali istnieć prorocy. Stwórca tworzy jedno naprzeciw drugiego. Kiedy nie ma już bożków itd. 

Widzimy, że we wszystkich największych religiach jest tylko jeden Bóg, więc nie ma awoda zara. I to jest właśnie ta 7 cecha, że Stworzony ma tą cechę do Stwórcy. Przyjęcie Jedynego Boga, Jedynego Stwórcy. I ponieważ w stworzonym znajdują się wszystkie cechy z niższych stanów, jest stan zwierzęcy, roślinny i jest też martwy czyli kości mięśnie itd. 

Czyli mamy 7 cech naprawionych. 6 cech z poprzednich stanów i jedna cecha własna stworzonego. 

Pozostałe 613 to cechy które mamy do naprawienia odnośnie miłości. Nie ma niczego innego. To całe 613 micwot one są związane z miłością. 

Miłość to nie jest to co my odczuwamy jako miłość. Ta nasza ziemska miłość to egoistyczny rachunek. Kochamy co nam się podoba. I jakieś mówienie, że chodzi o miłość nieograniczoną niczym jest sloganem. Nie potrafimy będąc w czymś ograniczonym zrozumieć coś co nie jest ograniczone. Co jest całe. My tej chęci, która pochodzi z całości nie jesteśmy w stanie zrozumieć.

Nasze chęci zawsze są spowodowane brakiem lub jakąś niewygodą. Naciskiem,więc nie mamy możliwości zrozumieć chęci, które pochodzą z czegoś idealnego. Bo Stwórca jest idealny, znajduje się w spokoju, bo nie musi robić ruchu, nie czuje braku.

Do momentu jak Stwórca mówi niech będzie światło nie było mu to światło potrzebne. I tylko dla stworzonego On tworzy to światło. 

Zrozumienie czegoś takiego, że jak ja nie widzę potrzeby i chcę coś, jest dla nas niezrozumiałe. Jak można chcieć czegoś bez potrzeby? Jak ze spokoju może powstać ruch jest niezrozumiałe. Jak ktoś, który ma wszystko może mieć jakieś pragnienie. I czy to w ogóle jest pragnienie? Bo u nas pragnienie to brak jakiegoś wypełnienia, więc jak może coś takiego powstać. Nie rozumiem! I dlatego nie rozumiemy miłości, bo miłość to jest właśnie to pragnienie pochodzące z emanacji. Zrozumienie tego, że to jest właśnie miłość daje możliwość UPODOBNIĆ SIĘ.

Bo ja chce tej miłości. Nie tej która znam w ego, tylko tej którą On odczuwa. Tą miłość chcę mu dać z powrotem. I jak rezygnuję z 10 części tego co On mi daje żeby to dać Jemu w ten sposób zaczynam swoją drogę do wyjścia spod władzy faraona. Wtedy działam przeciwko ego. Przeciwko swoim oczom. Jak mówi parsza.

Ale to już w części zamkniętej.

Parsza Ree widzieć.

Śledź mnie w social mediach
Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Artykuły, Rozwój,  02/10/19

Przebudzenie świadomości

5.0 01 Co to znaczy przebudzenie świadomości. Dlaczego świat śpi i co to jest świadomość? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy najpierw zbadać dynamikę „woli” w naszym własnym życiu. Weźmy przykład osoby, która jest właścicielem firmy. Nasz biznesmen robi wiele rzeczy w ciągu dnia – wstaje wcześnie rano, dojeżdża do swojego biura, odpowiada na telefony, […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Tora, Video,  28/09/19

Parsza Nicawim

5.0 01 Parsza Nicawim poprzedza nowy rok, czyli to jest coś takiego ostatniego. Co to oznacza spróbujemy dzisiaj zrozumieć. Parsza Nicawim Jeżeli człowiek nie budzi się przed nowym rokiem to kiedy się obudzi? Jak już się budzi po wyroku to nie pomoże mu płacz i krzycz. Powiedzą mu, to już się skończyło. Nie można zmienić […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.