Zamknij
Menu
Tora, Video,  17/08/19

Parsza Waetchanan

Parsza Waetchanan

Parsza Waetchanan

Z poprzedniej parszy mamy świadomy w głowie podział na dwie strony. Mojżesz i Balak. I wszystko co spotykamy, wszystkie pytanie próbujemy sprawdzić w tej 2 stronie, która należy do Mojżesza. Rozumiemy, że część należąca do Mojżesza z czasem będzie pracować coraz lepiej i mocniej i będzie coraz wyższa. Bo to jest strona połączona ze Stwórcą. Spotyka się z Nim i rozmawia z Nim. Ma więc cechy podobne jak Stwórca czyli nie działa w chęci otrzymywania dla siebie tylko w chęci emanacji. 

Wszystko co spotykamy, wszystkie pytania, które w nas są, sprawdzamy z jakiej strony to pochodzi. Czy to o co pytam, czy Mojżesz to wie. I oczywiście jasne, że wie i skoro wie to tego pytania w ogóle nie ma. Automatycznie z tego rozumiemy, że to pytanie pochodzi z lewej strony i jak lewa strona pyta to jest zawsze chęć otrzymywania. I najgorsze jest to, że lewa strona potrafi się strasznie kamuflować. Ta strona używa do tego rozumu i nie tylko, też fantazji i wyobraźni. Wszystko jest pod jej działaniem tej wyobraźni. Wyobraźnia jest bardzo potężna. Lewa strona ciągle podpowiada, że jest w stanie doprowadzić mnie do tego czego szukam. Używając mojej wyobraźni daje mi fałszywe zrozumienie tej sytuacji. Jak nie mogę mieć jakiejś dziewczyny to zawsze mogę sobie ją wyobrazić. W wyobraźni przecież wszystko jest możliwe prawda? Można sobie śnić o tym itd. itp. Jestem ja zadowolony i ego zadowolone. 

To samo jak spotykamy coś w parszy, lewa strona sprowadza nas na swoje zrozumienie, a potem idzie do góry i na nas się skarży. Dlatego warto wszystko ze sobą sprawdzać z prawą stroną. Nawet przy pomocy rozumu możemy to sprawdzić. Wystarczy zadać sobie pytanie czy Ten, który to wszystko stworzył potrzebuje tej wiadomości, której ja szukam? To zrozumienie, którego szukam i wtedy dopiero powstaje, że ja tego wiedzieć nie potrzebuję, nie potrzebuję tego zrozumieć, bo wiedzy jest bez końca. Wiedza jest osiągana przez ludzi już prawie 6 tys lat i ona nie doprowadza nas do sedna. Nasze ograniczenie jest spowodowane tym, że jesteśmy w zamkniętym pudełku, które ma 5 membran. 5 zmysłów, każdy wie jakie to zmysły. I według tego odbieramy rzeczywistość. Co ciekawe tymi wymiarami jesteśmy w stanie objąć tetragram. 

Tetragram w tych 5 zmysłach wyobrażamy sobie jako coś co doprowadza nas do krzesła. Do fotela, na którym siedzi Stwórca, ale to nie jest podłączenie do Stwórcy. To jest znowu wyobraźnia. Potrafimy wyobrazić sobie trójkąt zbudowany z liter jud kej itd I też potrafimy sobie wyobrazić drugi trójkąt. I z tych 2 trójkątów potrafimy wyobrazić sobie tarczę Dawida. Wtedy wyobrażamy sobie coś co jest związane z Merkawą. Mamy 22 tys lewitów i 22 tys aniołów. Czyli ta odpowiedniość Merkawy jest tylko nie ma tej osi, na której Merkawa robi się windą. Bo Merkawa może służyć jako drabina, winda. Zależne od informacji, które zbieramy. Tu jednak nie chodzi o informacje, czy wiedzę, lecz odczucie i czucie tego co jest ponad nami. Odczucie absolutnej miłości. Tylko w tej miłości upodabniamy się. W niczym innym. Całej Jego wiedzy nie mamy możliwości osiągnąć. 

Mamy dojść do zamysłu stworzenia. Ponad zamysł istnieje absolutna mądrość, do której nie będziemy mieć dostępu. Chodzi bardziej o zrozumienie, że cztery litery hawaja czyli tetragram jest czymś ograniczonym i są tylko te 4 litery. Z drugiej strony mamy 5 palców. Uproszczony parców to też 5. Światów jest 5. Dlaczego więc wydaje nam się, że 4 tylko wystarczy. Wydaje nam się, że są tylko martwy, roślinny, zwierzęcy i mówiący. Zapominamy, że jest jeszcze piąty, duchowy. Ten który jest oddzielony, jest sobotą. Dlatego z tym jest problem. W tym nie ma wymiaru. To jest określane jako kropeczka nad jud. Ta kropeczka nie ma ani długości, ani szerokości, ani głębokości, więc jak ją możemy określić? Określamy ją i widzimy ją tylko przez otoczenie. 

Jak mamy coś takiego białego, jakiś ekran i  jest tam jakiś jeden ciemny punkt, jakiś piksel. Ten piksel ma jakieś swoje określenie wielkości. Ma jakąś wysokość, szerokość itd., a ten punkt, ta kropeczka nie ma takiego określenia. I tu jest dla nas problem, z tej rzeczywistości w której jesteśmy zobaczyć rzeczywistość tego punktu…nieskończoność w tym punkcie…W tym braku określenia jest właśnie nieskończoność. Z tego punktu istnieje jedynie prosta linia, na której istnieje cała rzeczywistość. My jesteśmy krążki i przez każdy krążek przechodzi linia. Przez ten ciemny punkt, który jest całą nieskończonością. 

Rozumiem, że niełatwo to przełknąć i to jest dosyć skomplikowane, ale z czasem będzie łatwiej. 

Ten punkt w każdym z nas, ta kropka nad jud, tam jest ta linia prosta. Tam jest wejście do nieskończoności, ale żeby tam wejść to musimy zrozumieć, że ściany  naszego pudełka, które ma 5 membran, są twardsze. I dlatego rezonans odczuwamy tylko w tych membranach. Ściany są jeszcze egoistyczne i mają się zmienić. Trzeba to tak naprawić, aby całe pudełko stało się jedną wielką nieskończoną membraną. 

Wszystko jest wewnątrz tego pudełka, wewnątrz nas. Mówimy zawsze o wnętrzu, na zewnątrz jedna siła i poprzez różne działanie naszych zmysłów dzielimy tą siłę na miliony odczuć, smaków, kolorów, dźwięków. I jako jedność możemy to odczuć gdy ta membrana zostanie naprawiona, jak stanie się całą membraną. Wtedy dopiero rezonans, nasz odbiór tej siły będzie dokładnie ten sam. To znaczy z tego kartonika robimy się przezroczyści. Nie ma w nas sprzeciwu żadnego tylko przekazanie z zewnątrz do wewnątrz i z wewnątrz do zewnątrz. Ten sam  tetragram robi się czymś co się obraca. To też może się obracać w naszej zepsutej percepcji, ale wtedy to jest jak obrót 2 kól w sobie i wtedy możliwe jest jego przesunięcie się w czymś co dziś nazywamy wymiarami. Ale to bardziej chodzi o przekazanie z wewnątrz na zewnątrz, bo na zewnątrz i wewnątrz będzie już ten sam potencjał. Nie będzie różnicy. dziś bez różnicy potencjału ruch jest niemożliwy. Wtedy możliwość ruchu dla Merkawy jest możliwe jak nie ma różnicy potencjałów. Ruch w podobnym, a nie w różnicy. 

Parsze nie zostały jeszcze całkiem otworzone, bo nie ma gotowości naczynia na to. Ma to związek też z pierwszymi zdaniami w modlitwie noworocznej. Warto też zrozumieć co to jest modlitwa, ale o tym w części zamkniętej. Przepraszam, że nie odpowiadam na wszystkie pytania, ale w tej chwili tak właśnie czuję. Jeśli przyjdzie odpowiedni czas odpowiedzi przyjdą.

Śledź mnie w social mediach
Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Artykuły, Rozwój,  02/10/19

Przebudzenie świadomości

Co to znaczy przebudzenie świadomości. Dlaczego świat śpi i co to jest świadomość? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy najpierw zbadać dynamikę “woli” w naszym własnym życiu. Weźmy przykład osoby, która jest właścicielem firmy. Nasz biznesmen robi wiele rzeczy w ciągu dnia – wstaje wcześnie rano, dojeżdża do swojego biura, odpowiada na telefony, odbywa spotkania […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Tora, Video,  28/09/19

Parsza Nicawim

Parsza Nicawim poprzedza nowy rok, czyli to jest coś takiego ostatniego. Co to oznacza spróbujemy dzisiaj zrozumieć. Parsza Nicawim Jeżeli człowiek nie budzi się przed nowym rokiem to kiedy się obudzi? Jak już się budzi po wyroku to nie pomoże mu płacz i krzycz. Powiedzą mu, to już się skończyło. Nie można zmienić werdyktu, ale […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis