Zamknij
Menu
Rozwój, Tora,  21/12/18

Parsza Wajechi – cały ten hejt

Parsza Wajechi – cały ten hejt

Parsza Wajechi – cały ten hejt, to ostatni fragment Księgi Bereszit. Coś się kończy, coś się zaczyna. W pszacie to bardzo smutne opowiadanie. O śmierci i żałobie. Ostatni fragment, krótki, smutny. Z drugiej strony tytuł parszy mówi o życiu — I żył. Było już coś takiego w Parszy Chaje Sara, pamiętacie?

Można powiedzieć, że nic z tego fragmentu Tory nie wynika. Ciekawe tylko dlaczego o tej Parszy napisano cały Zohar, a liczy on coś ponad 300 stron? Ciekawe, dlaczego Baal ha Sulam zawsze, kiedy nią się zajmował, miał stan przedzawałowy.


Monika Miriam Kowalczyk –
Parsza Wajechi – cały ten hejt

Musi być w niej coś wyjątkowego, skoro tak się działo. I rzeczywiście jest. Tak jak w każdej, bo Tora mówi tylko o tym, co ważne. Jednak w tej parszy jest duża dawka światła i dlatego nie mogę jej otworzyć tak, jak by niektórzy oczekiwali.

Choroby

Zrobimy sobie to w taki bardzo uproszczony sposób. Tak, żeby nam się zgrało z czasem, w którym jesteśmy. Zaczniemy od takiej małej ciekawostki. Jest sezon grypowy, więc zastanowimy się, skąd wzięły się w ogóle choroby. Bo nie wiem, czy zauważyliście, ale choroby pojawiają się, dopiero kiedy umiera Jakow. Przez 2200 lat na świecie nie było chorób. Pierwsze oznaki starości pojawiły się u Abrahama, a choroba u Jakowa.

Lechaim

Na samym początku dowiadujemy się, że Józefowi doniesiono, że jego ojciec zachorował. A zanim pojawiły się choroby ludzie po prostu umierali od kichnięcia. Kichnięcie powodowało śmierć. I stąd właśnie wzięło się błogosławieństwo na zdrowie. Mówimy tak, kiedy ktoś kichnie. Życzymy mu wtedy zdrowia lechaim. Bo teraz kichamy i idziemy sobie dalej, a kiedyś człowiek kichnął i dusza z niego wychodziła. Zatem, żeby tradycji stało się zadość w okresie przedświątecznym życzę wam wszystkim zdrowia czyli lechaim.

Przekleństwo

Teraz po takim małym wstępie mogę przejść do sedna tego co chciałam powiedzieć. Zanim to zrobię muszę was przekierować do wpisu, który kiedyś zrobiłam na temat przekleństwa. Tam jest takie krótkie 8-minutowe nagranie, które nas wprowadzi do tego co chcę powiedzieć. Zrobię teraz 10 sekund ciszy, a ty zrób sobie pauzę i odsłuchaj tego nagrania.

Przekleństwo

Parsza Wajechi – cały ten hejt

Ok, to teraz możemy sobie porozmawiać poważnie.  O tym wszystkim co do mnie wypisujecie na asku, w mailach, na Facebooku. Wszędzie. Prócz bloga, bo tu nikt nie ma odwagi. Dlatego dzisiaj wyłączyłam możliwość komentowania. Zostawiam wam portale społecznościowe. Jeśli któregoś dnia społecznościówki umrą, umrzecie razem z nimi. Ja żyć sobie będę szczęśliwie z moim blogiem 🙂 .

Podobno sukces jest, wtedy kiedy Cię hejtują. W takim razie ja już taki odniosłam. Teraz przedstawię wam moje ulubione teksty hejterskie z 2018 roku. 

 • „Za co nienawidzi Pani Polaków?”. 
  Nie przypominam sobie abym kiedyś powiedziała, że nienawidzę Polaków. To, że zmieniłam wyznanie nie znaczy, że nienawidzę Polaków. 
 • Ukradłaś Polakom nazwisko.
  Ciekawe. Urodziłam się w polskiej, katolickiej rodzinie. Mój ojciec dał mi nazwisko i nie czuję potrzeby tego zmieniać. Ojciec nie żyje, a ja w pewnym momencie poczułam, że moje korzenie są żydowskie.  Dlaczego masz z tym taki problem?
 • Dlaczego czerwone mięso jest niezdrowe?
  Tak wieprzowina zdrowsza. Zawiera mniej tłuszczu. Smacznego.
 • Bez zrozumienia tekstów nowego testamentu niczego nie zrozumiesz, bo tora to nie kawalek ciasta, który można rozpatrywac z uwagi na smak, ale ma kontynuacje w skutku wypelnionym Światłem, więc zawartość na tej stronie jest w ograniczeniu siostro
  Tekst oryginalny w jego pisowni. Jeśli ktoś pisze Tora małą literą i nowy testament uważa za Torę to nie znajdziemy porozumienia. Smaki, o których piszę to nie smak w ustach, tylko coś innego.  Osoba, która to pisała nie zna tematu i kieruje się wyłącznie swoim wyznaniem religijnym i nienawiścią do Żydów. Ja kieruję jedynym prawdziwym źródłem – Torą.
 • Za co ludzie cię kochają? Co jest w Tobie specjalnego?
  Nienawidzicie mnie nawet za to, że ktoś mnie kocha? Nie wiem co jest we mnie sopecjalnego, ale pytanie pochodzi od egoisty lub egoistki. Powodowane zazdrością i nienawiścią.
 • Dlaczego opuściła Pani swoją ojczyznę?
  Na Facebooku mam oznaczone Jerozolima jako miasto, z którego pochodzę. Natomiast Radom miasto, w którym mieszkam.  Oznaczyłam tak aby zaznaczyć  swoje połączenie z korzeniami, ale oczywiście wszyscy rozumieją to dosłownie. Nie wiem już jak mam to tłumaczyć.  Najwyraźniej wszyscy uważają, że Facebook to rządowa baza danych o mieszkańcach. WYJAŚNIAM nigdy nie byłam w Jerozulimie. Urodziłam się w Radomiu w Polsce  👿
 • Co sądzisz o małżeństwie dzieci?
  Nie wiem, jakie ten ktoś zjadł ciasto, ale z pewnością był to zakalec. 
 • Jak minęła niedziela?
  Pytać o niedzielę w środę…typowa Polska miłość do Żydów. 
 • Miriam. Co to za imię? Jakieś obce. Budzi skojarzenia.
  Po Polsku mam na imię Monika Maria. Po hebrajsku Monika Miriam. Co Ci to przeszkadza? Czy twoje życie staje się przez to gorsze? Nie możesz przez to prowadzić dalej swojego życia? Nie podoba mi się np. imię Piotr, ale nie idę teraz robić przykrości Piotrowi z tego powodu. 

Za co jeszcze mnie znienawidzisz?

To nie wszystkie teksty. Za późno wpadłam na pomysł, aby je zapisywać. Teraz stanie się to moją tradycją. Tak, żeby cały świat zobaczył te brednie. 

Doprawdy was nie rozumiem. Kiedy żyłam jako katoliczka ani ja, ani nikt z mojej rodziny nie czuł potrzeby prześladować Żydów za to, że nie wierzą w Jezusa. Teraz kiedy przystąpiłam do Izraela też nie czuję potrzeby chodzić po profilach i prześladować innych za to, że mnie nie słuchają. Nie czuję potrzeby mścić się na katolikach. Wyzywać ich od innowierców. 

W większości przypadków zostali do tego zmuszeni i boją się innej drogi. Może w następnym wcieleniu będą kimś innym. Oni nie czują potrzeby nienawidzić mnie za kabałę i żydostwo. Najwięcej hejtu jest w katolikach ortodoksyjnych. U nich Polska jest katolicka. Nie przyjmują innych wyznań. Nie pojęte, aby Polak był Ewangelistą, Muzułmaninem czy Żydem, a murzyn to ciapaty.

Druga grupa to wszelkiej maści ezoterycy. Wszechmocni, wszechwiedzący.  Lepsi od innych. Dla nich istnieją wibracje. Dla mnie istnieje Stwórca.

Błogosławieństwo

Ja się nie identyfikuję z czymś takim. Nie identyfikuję się z człowiekiem tylko z ideą, która jest w człowieku. Z ideą, która go prowadzi. Nie zazdroszczę mu pieniędzy, tylko wypełnienia, jakie ma w sobie. Zazdroszczę mu naczynia, jakie sobie zbudował. 

Przecież to tak nie działa tak jak myślisz. Myślisz, że jak mnie będziesz przeklinać to mi to zrobi krzywdę? To nie zadziała na mnie. Dostanę za to dodatkowe błogosławieństwo, a Ty sobie odejmiesz. Dodasz sobie czarnych aniołów. 

Tak anioły istnieją i działają zgodnie z delegacją. Jeśli użyjesz przekleństwa anioł będzie czarny, przeciwko Tobie. Jeśli użyjesz błogosławieństwa anioł będzie biały i będzie ci pomagać. Sam zdecyduj czego chcesz. 

Jeśli przeklinać mnie ok. W takim razie ja dodam błogosławieństwa. I żeby nie być gołosłownym, bo ja kohenem nie jestem, ale Leonard Cohen był. I błogosławił ludziom. Zostało to uwiecznione i ja teraz z premedytacją tego błogosławieństwa użyję.


יברכך יהוה וישמרך jewarechcha Adonaj wjiszmerecha
יאר יהוה פניו אליך ויחנך jaer Adonaj panaw alejcha wijichunecha
ישא יהוה פניו אליך וישם לך שלום jisa Adonaj panaw alejcha wijaszem lecha szalom

AMEN!

Śledź mnie w social mediach
Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Artykuły, Rozwój,  02/10/19

Przebudzenie świadomości

5.0 01 Co to znaczy przebudzenie świadomości. Dlaczego świat śpi i co to jest świadomość? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy najpierw zbadać dynamikę „woli” w naszym własnym życiu. Weźmy przykład osoby, która jest właścicielem firmy. Nasz biznesmen robi wiele rzeczy w ciągu dnia – wstaje wcześnie rano, dojeżdża do swojego biura, odpowiada na telefony, […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis
Tora, Video,  28/09/19

Parsza Nicawim

5.0 01 Parsza Nicawim poprzedza nowy rok, czyli to jest coś takiego ostatniego. Co to oznacza spróbujemy dzisiaj zrozumieć. Parsza Nicawim Jeżeli człowiek nie budzi się przed nowym rokiem to kiedy się obudzi? Jak już się budzi po wyroku to nie pomoże mu płacz i krzycz. Powiedzą mu, to już się skończyło. Nie można zmienić […]

Pomóż mi i udostępnij ten wpis

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.